Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sausra išdžiovino upes ir šulinius

Šių metų sausra išdžiovino ne tik upes, bet ir šulinius. Gyventojai vis dažniau fiksuoja išdžiūvusias upių vagas. Šulinius turintys gyventojai masiškai skundžiasi nebeturintys vandens.

Šuliniai tušti

Parovėjos seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rasa Gudeikienė sakė, kad kaimų gyventojai masiškai skundžiasi, jog šuliniuose nebėra vandens. Žmonės gelbėjasi, kaip kuris išmano. Vandens ieško negyvenamose sodybose. Maistui jo dažniausiai perka parduotuvėse. Daug kas gyvulių nebelaiko, bet turi likusias talpyklas, tad su jomis vežasi vandenį ir jį naudoja.

Kai kurie vandenį pila į šulinius, tačiau jis vėl greitai baigiasi. Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius sako žinąs, kad yra problema dėl tuščių šulinių, tačiau seniūnija niekuo padėti negalinti. Anot jo, vandeniu apsirūpinti yra kiekvieno gyventojo asmeninis reikalas.

Vabalninko seniūnijos seniūnė Lilija Vaitiekūnienė sakė, kad jos pačios sodyboje šulinys irgi tuščias. Vandens šią vasarą jau pritrūko keturis kartus. Jį teko papildyti.

Širvėnos seniūnijai laikinai vadovaujantis Saulius Eigirdas teigė, kad prieš kelias savaites dėl išdžiūvusio šulinio skundėsi viena Kaunių kaimo gyventoja. Tačiau, seniūno nuomone, jos situacija dar nėra beviltiška, nes netoli namų yra tvenkinys.

Upės seks dar labiau

Pastarosiomis dienomis žmonės fotografuoja Apaščios upę. Tiksliau, vietą, kur turėtų būti jos vaga: čia beveik nebėra vandens, daugelyje vietų upę pereiti galima net nesušlapus kojų. Biržų meteorologijos stoties viršininkas Bronius Medinis sakė, kad visos upės labai nusekusios, o ateityje jos gali dar labiau nusekti. Mat per mėnesį iškrenta tik trečdalis daugiametės kritulių normos.

Po sausos vasaros ir tokio pat rudens upių vandens lygis itin nukrenta spalio ir lapkričio mėnesiais.

Šiuo metu Nemunėlio upės vandens lygis siekia 30 centimetrų, kai paprastai vidutinis lygis vasarą siekia 60 centimetrų. Taigi, vandens lygis nukritęs perpus.

Pasak B. Medinio, panaši situacija yra buvusi 1992 metais, kai irgi buvo sausa vasara ir ruduo.

Meteorologinės prognozės taip pat nenuteikia viltingai. Pranešama, kad bus lietingiau, bet tie lietūs planuojami negausūs, sudrėkins nebent paviršių. Ne itin šaltas bei šlapias planuojamas ir lapkričio mėnuo.

Vandenį perka

UAB „Biržų vandenys“ direktorius Rimantas Martinonis sakė girdėjęs gyventojų nusiskundimų, kad šuliniuose nebėra vandens. Tačiau iš įmonės jo perkama nedaug. Paskutiniu metu po kubą vandens pirko keturi biržiečiai.

Vieni vandenį suleidžia į šulinį, kiti laiko talpyklose ir naudoja maistui bei kitoms reikmėms.

Pasak R. Martinonio, didelėmis cisternomis vandens kol kas dar niekas nepirko.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video