Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Saulėgrąžos kaip verbos

Biržietė Viktorija Petrauskienė garsėja savo išaugintų gėlių ir daržovių rekordais bei keistenybėmis. Šiais metais, pavyzdžiui, Viktorijos daržas iš tolo šviečia daugiagalvėmis saulėgrąžomis. Ant vieno stiebo vien žiedai. Trumpučiais ir ilgesniais koteliais. Viktorijos saulėgrąžos lyg supintos verbos.

Ant pačios įspūdingiausios saulėgrąžos – 22 žiedai. Daugiagalvės saulėgrąžos Viktorijos darže – ne retenybė. Praėjusiais metais, pavyzdžiui, viena saulėgrąža subrandino net trisdešimt galvų. Bręsta jos lėtai, po vieną. Saulėgrąžos viršūnė ir dabar jau linksta, vos išlaiko šių metų derlių. Viktorija savo saulėgrąžoms greit pradės pjaustinėti galvas. Po vieną. Daugiagalvės saulėgrąžos sėklos smulkesnės.

Praėjusiais metais iš savo saulėgrąžų moteris prikūlė du didžiulius kibirus grūdų. Ir visą žiemą lesino paukštelius. Pasak Viktorijos Petrauskienės, jos viešnios zylutės puotaudamos iš lesyklėles sėklas iškapsto, išbarsto po visą kiemą. Zylutės pačios saulėgrąžų sau ir prisėja. Lesyklėlės vietoje šį pavasarį išdygo net dvidešimt saulėgrąžų.

Reginos Vaičekonienės inf.

Rekomenduojami video