Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sartininkų bendruomenės pirmininkas: „Savo kraštą pirmiausia turime mylėti patys“

Į gražiai išpuoselėtą Sartininkų kaimą, aikštėje šalia bendruomenės pastato, sekmadienį rinkosi ne tik vietiniai gyventojai – į tradicinę kraštiečių šventę „Aplankyk ir tu“ sugužėjo aplinkinių kaimelių gyventojai, netrūko ir svečių iš Tauragės, tolimesnių šalies kampelių.

Į tradicinę kraštiečių šventę, kuri paprastai vyksta pirmąjį liepos savaitgalį, tik šiemet data šiek tiek pavėlinta, renkasi esami, buvę kraštiečiai, jų šeimų nariai ir artimieji, kaimynai iš artimiausių kaimelių. Paklausti, kiek susirenka kraštiečių, šventės organizatoriai teigė negalintys suskaičiuoti, bet veidai pažįstami ir ne kartą šventėse matyti, ir jų nemažai. Pačiuose Sartininkuose gyvena apie 300 žmonių.

– Šis kraštiečių suėjimas, prasidėjęs šv.Mišiomis, yra pabuvimo kartu šventė, kuri tikrai šurmuliuos iki 11 valandos vakaro, – sakė Sartininkų kultūros namų renginių organizatorė Ilona Ivanauskienė.

Ne vieną šventės dalyvį ir svečią viliojo po atviru dangumi eksponuota vadinamoji „Šimtmečio spinta“ – ant pievutės sudėlioti seni ilgus metus skaičiuojantys daiktai.

– Surinkome iš vietinių gyventojų senoviškus daiktus, – eksponatus aprodydama sakė I.Ivanauskienė.

Akį pirmiausia traukė 1925 metais gaminta medinė mokyklinė kuprinė, kuria susidomėjo ir kalbintas šventės dalyvis iš gretimo Šikšnių kaimo. Šimtmetį skaičiuoja ir kėdės, ir austiniai darbai, ir naščiai, ir bitininkų reikmenys, ir suknelė.

– Ir visi šie daiktai išsaugoti sartininkiškių, – džiaugėsi I.Ivanauskienė, rodydama ir savo prosenelės austą ir siuvinėtą staltiesę, tik per didžiąsias šventes papuošiančią stalą, giminės maldaknygę. – Tai mūsų praeitis, ją saugome ir didžiuojamės.

Kalbiausi buvo šventėje sutikti rajono politikai. Savivaldybės tarybos narys Pranas Petrošius pirmiausia įspėjo, kad jis – kaip vietinis.

– Čia buvo mano pirmoji darbovietė 1974-aisias, čia ir šeimą sukūriau. Labai mieli jaunatviški prisiminimai. Stengiuosi visada atvažiuoti. Daug kur dirbau, keliavau, daug žmonių sutikau, bet Sartininkų žmonės ypatingi – labai draugiški, nuoširdūs, suprantantys vieni kitus. Tad ir tada, tik sukūrę šeimą gi nieko daug savo neturėjome, tai kaimo žmonės kas paršiukų, kas vištų gyvenimo pradžiai dovanojo. Ir tai tuo metu buvo įprasta, – prisiminimais dalijosi P.Petrošius.

Tarybos narė Efrema Bitinienė, atvykusi į savo senelių gimtinę, pirmiausia prisiminė pasivažinėjimus arkliniu vežimu.

– Labai daug mielų vaikystės prisiminimų čia atgyja, – teigė E.Bitinienė.

Sartininkų bendruomenės pirmininkas Saulius Musvydas džiaugėsi ir didžiavosi bendruomenės nuveiktais darbais – rodė trinkelėmis išklotą bendruomenės kiemelį, pačių suręstą sceną, tinklinio aikštelę, įrengtus treniruoklius, krepšinio stovą, vaikų žaidimų aikštelę, gėlėmis papuoštą kaimą, sutvarkytą aplinką.

– Mums nieko netrūksta, tik reikia stengtis ir dirbti. Iš kitur atvykusieji stebisi, kiek daug padaryta. Savo kraštą pirmiausia turime mylėti patys, – įsitikinęs bendruomenės pirmininkas S.Musvydas.

Kad Sartininkų krašto žmonės darbštūs, tvirtino ir šventėje dalyvavęs Žygaičių seniūnijos, kuriai priklauso Sartininkai, seniūnas Vytautas Juška.

Po šv.Mišių susirinkusiuosius linksmino ir patrepsėti kvietė Natkiškių (Pagėgių sav.) liaudiška kapela „Vaivorykštė“, Švėkšnos entokultūros centro Inkaklių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Ašvelė“ ir, žinoma, vietos saviveiklininkai – Sartininkų kultūros namų liaudiška kapela „Kamana“, kuriai vadovauja Zigmantas Lešinskis.

Norintieji galėjo susirungti paplūdimio tinklinio aikštelėje, o stiprumą pademonstruoti prisitraukimo rungtyje. Mažuosius šventės dalyvius linksmino šilališkiai. Vakarinę programą tęsė klaipėdiškių grupė „Banglai“.

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video