Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškėnas žvejas sugavo gyvenimo žuvį: milžiniškas šamas svėrė daugiau nei 90 kg.

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius metus. Nuo paauglystės žvejoti pradėjęs vyras atviras: šeštadienį Sartų ežere pagavo savo gyvenimo žuvį – daugiau nei 90 kg sveriantį šamą.

Kurį po trijų valandų kovos į krantą išvilkti prireikė greta žvejojusių talkos: nuo kranto į kalniuką, ant kurio buvo palikti automobiliai, žuvį milžinę tempė penki vyrai. Įdomu tai, kad milžinišką laimikį sugavęs žvejas šamų žvejyba iš esmės nesidomėjo.

Gyvenimo žuvis

Rokiškėnas S. Spundzevičius nė neabejoja – šis didžiulis, 2,5 m ilgio ir daugiau nei 90 kg svorio šamas – jo gyvenimo žuvis. Išmatuoti šį laimikį nebuvo sunku. O štai pasverti – kur kas sudėtingiau. Mat milžiniška žuvis netilpo ant svarstyklių. Ji sverta du kartus: vieną kartą svarstyklės rodė 93 kg, kitą – 95 kg.

„Sakykime taip: jis svėrė 90 kg“, – reziumavo pašnekovas. Kokio tai dydžio šamas? Netoli rekordų. Mat teigiama, kad 2017 m. rekordiniu (pasauliniu mastu) šamu buvo laikoma 2,71 m ilgio žuvis, pagauta Prancūzijoje, Tarno upėje.

Kitur teigiama, kad pasaulio rekordų lentelėje užregistruotas šamas svėrė 327 kg. Jis pagautas Dniepro upėje Ukrainoje.Lietuvoje praėjusiais metais taip pat buvo sugautas maždaug 2,5 m ilgio šamas.

Manoma, kad didžiausią šamą Nemune ties Rusne 1945 metais yra ištraukę tinklais žvejai: žuvis svėrė 95 kg. Šamas – didžiausia Lietuvos vandenyse gyvenanti žuvis.Taigi, matyti, kad rokiškėno laimikis yra ne tik jo asmeninis rekordas, bet ir arti šalies rekordo.

Įdomu tai, kad S. Spunzdevičius iki šiol šamų žvejyba nesidomėjo. Nors žvejoja, kaip jis pats sako, priklausomai nuo nuotaikos, po kelis kartus per savaitę.

Žvejo stažas viršija 35-erius metus. Savo gyvenimo be žvejybos pašnekovas neįsivaizduoja. Jo asmeniniai rekordai iki šeštadienio buvi 9 kg lydeka, sugauta Lietuvoje, ir arti 20 kg menkės, žvejotos Norvegijoje.


Rekomenduojami video