Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rezervatas grybautojus traukia kaip magnetas

Nors grybų šiemet kol kas nedaug, azarto apimti uogautojai ar grybautojai braunasi į valstybinius gamtinius rezervatus. Net ir įrengus stebėjimo kameras rezervato teritorijoje nei gyvūnai, nei laukinė augalija ramybės neturi. Štai ir dabar, vos įsibėgėjus grybavimo sezonui, inspektoriai jau fiksuoja pažeidėjus. 

Rezervatų darbuotojai nelegalius gamtos dovanų rinkėjus ne tik vaiko, bet ir baudžia piniginėmis baudomis. Tačiau kai kuriems jų tai nė motais. Įspėjamųjų ženklų nepaisančių pažeidėjų nesulaiko nei užtverti miško keliukai, nei gamtiniuose rezervatuose įrengtos modernios vaizdo stebėjimo kameros.

Vaizdo stebėjimo kameros, pasak Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausiojo inspektoriaus Sauliaus Bartmino, rezervato teritorijoje sumontuotos prieš ketverius metus. Jos įsijungia nuo judesio ir ne tik fiksuoja bei įrašo vaizdą, bet ir daro momentines nuotraukas. Šios iškart siunčiamos į inspektorių mobiliuosius telefonus. Tad jiems nesunku nustatyti, kur yra pažeidėjas.

Penktadienį savo feisbuko paskyroje Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyriausiasis inspektorius S.Bartminas pasidalijo nuotraukomis, kuriose užfiksuotas pažeidėjas. „Na va. Nustatėm bėglio tapatybę, kurį buvau anksčiau rodęs. Panaršius po prasižengėlių archyvus, kuriuos užfiksavo kameros, paaiškėjo, kad bėglys šiemet tris kartus smagiai vaikščiojo po rezervatą grybaudamas. Tad jo laukia baudelė, siekianti 430 eurų. Rašau dėl to, kad turime užfiksavę ir daugiau pažeidėjų, kurie turėtų jaustis neramiai, nes įsigaliojus naujam Administracinių nusižengimų kodeksui nusižengimams taikoma dvejų metų senatis“, – rašo jis.

„Tauragės kurjeriui“ jis sakė, kad dabar protokolą galima surašyti per dvejus metus, o anksčiau tai buvo būtina padaryti per šešis mėnesius. Už pirmą kartą padarytą administracinį nusižengimą skiriama 15 eurų, už antrą – nuo 230 iki 430 eurų bauda.

Grybų ir uogų rinkimo sezono metu griežtai saugoma gamtinė teritorija ramybės neturi. „Grybų karas“ čia vyksta nuo birželio iki beveik lapkričio.

Tačiau gal vis dėlto žmonės tampa sąmoningesni, pažeidimų mažėja? S.Bartminas optimizmu netrykšta:

– Pažeidėjų kiek mažiau tik todėl, kad grybų dar nedaug, daugiausiai voveraitės. Užderės grybų – pasipils ir pažeidėjai, kurių neatbaido net ir administracinės baudos.

Pernai užfiksuotas net kurioziškas atvejis: vienas Viešvilės miestelio gyventojas į rezervato teritoriją įsmuko ant galvos užsimaukšlinęs polietileninį maišelį, taip slėpdamas veidą nuo saugotojų. Tačiau nei maskuotė, nei greitas dingimas pažeidėjui nepadėjo – Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai nustatė, kas jis toks. Ir suprantama, nubaudė pažeidėją, beje, baustą jau ne kartą.

Rekomenduojami video