Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rekordinio dydžio moliūgus užauginę aukštaičiai išdavė sėkmės paslaptį

„Dėkojame gamtai“, - sako Anykščių rajone, Klaibūnų kaime sodybą ir mažą ūkį turinti Palmira Krivickienė. Ji kartu su vyru Povilu šį rudenį džiaugiasi stulbinančio dydžio gėrybėmis – rekordiniais moliūgais.

Panevėžyje gyvenanti pora į Aukštaitijoje esančią sodybą atvyksta šiltuoju metu. Tad ir ūkininkais savęs nedrįsta pavadinti, mat mažame ūkyje augina tik sau skirtas gėrybes. Visgi jau ketverius metus iš eilės įspūdingo dydžio moliūgai tampa tikra pažiba. Tik vienas dičkis šiais metais kelia daug problemų. Jį iš derlingos ir moliūgams klestėti puikiai tinkančios sausos žemės teko traukti net su traktoriumi.

„Žmogus jo nepakeltų, todėl laukiame, kol kas nors išsiveš. Kaip tik tarėmės, kur reikės padėti“, - pasakoja dukra Deimantė. Anksčiau moliūgai džiugindavo kaime vykstančios rudens šventės lankytojus, tačiau šiais metais nusprendė moliūgus išdalinti artimiesiems ar draugams. Ir nors šeimyna pripažįsta nesantys didžiuliai moliūgų valgytojai, 75-erių senelį Povilą užvaldęs didžiulis azartas.

(nuotr. asm. archyvo)

„Tėvukas nori, kad būtų kuo didesni“,- juokiasi dukra. Moteris išduoda, kad sėklų šeimyna gauna iš Olandijoje gyvenančios anūkės, kartais atsiveža ir iš Vokietijos. Tokio dydžio moliūgai auginami varžyboms, mat skoniu neprilygsta mažiesiems . „

Tik dėl įdomumo. Žinoma, maistui skanūs šviesūs moliūgai, pilkų didelis minkštimas“, - pasakoja ponia Palmira. Artėjantį sekmadienį moteris švęs savo 74-ąjį gimtadienį, tad juokiamės, jog apie šventės stalą nereikės sukti galvos.

Jai paantrina ir dukra Deimantė, pasidžiaugusi, kad pernai ūkyje buvo galima rasti net afrikietiškų melionų. Sėklas iš vieno šalies prekybos centro nusipirkusi šeimyna nesitikėjo tokio rezultato, nes vos iš vieno daigo išaugo beveik šimtas melionų. „Teko su karučiu vežti“, - juokiasi moteris. Šeimyna išduoda, kad esanti žemė labai tinkama, todėl nereikėjo nei laistyti, nei ypatingai tręšti.

Rekomenduojami video