Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Reikia ne tik saulės

Ant palangių ir šildomuose šiltnamiuose jau žaliuoja daigai. Tačiau toli gražu ne visi augintojai džiaugiasi jų vešlumu. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės augalų apsaugos laboratorijos specialistė agronomė Elena Survilienė pataria ypač daug dėmesio skirti daigų priežiūrai.

Ilgos vegetacijos augalai

Daigais sodinamos tos daržovės, kurių augimo laikas iki brandos yra ilgas ir mūsų šalies klimato sąlygos nėra palankios sėti jas tiesiai į dirvą. Kai kurių daržovių (salierų, porų, saldžiųjų paprikų) daigai, pasak E.Survilienės, auga ilgai, beveik 1,5–2 mėnesius. Ankstyvųjų kopūstų, žiedinių kopūstų, brokolių, pomidorų daigams užaugti prireiks 45–50 dienų, kopūstų – 35–40. Bene trumpiausiai, 25–30 dienų, auga arbūzų, aguročių, patisonų, melionų, salotų, agurkų, pekininių bastučių daigai. Pasak E.Survilienės, visų daržovių daigus būtina kruopščiai prižiūrėti. „Nereikėtų manyti, kad augalui užtenka tinkamo substrato ir saulėtos palangės“, – sakė agronomė.

Tinkamas substratas

„Daigus geriausia auginti atskiruose durpiniuose ar polimeriniuose puodeliuose, daigyklose ar dėžutėse. Kai kiekvienas daigas auga atskirai, juos persodinant nežalojamos šaknys. Be to, susirgus vienam augalui, infekcija greitai neišplinta kitiems“, – aiškino specialistė. Ji priminė, kad substratas turi būti lengvas, purus, be plutelės, laidus orui ir vandeniui, neužkrėstas piktžolėmis, ligomis ir kenkėjais, gausus organinių ir mineralinių medžiagų. Todėl, pasak E.Survilienės, geriausia naudoti jau paruoštus durpinius, kompostinius substratus.

„Nepatartina į paruoštus durpių substratus įmaišyti daržo žemės, nes su ja gali patekti ligų sukėlėjų, kenkėjų. Tačiau pravartu juos pagerinti organinės kilmės trąšomis (15 gramų trąšų 0,5–1 l kub. metro substrato). Tokiam mišiniui būdinga didesnė aeracija, geresnis pralaidumas ir imlumas vandeniui. Jame suaktyvėja naudingų mikroorganizmų veikla. Amoniakinis azotas, kurio perteklius kenksmingas daigams, virsta nitratiniu, todėl daigai būna geresnės kokybės“, – patirtimi dalijosi agronomė.

Geriau vystysis šaknys

Daigo kokybę rodo ne tik lapų skaičius, bet ir šaknys. Jos, pasak pašnekovės, yra svarbiausios daigui augant ir vystantis. „Papildžius substratą trąšomis, kuriose yra specialios medžiagos, šaknys aktyviau augs, persodintas daigas geriau prigis, bus atsparesnis nepalankioms sąlygoms“, – sakė E.Survilienė.

Svarbu, kad substratas, kuriame auga daigai, nebūtų per rūgštus. Geriausia, kai pH yra 6–6,6. Kai substrato rūgštingumas netinkamas, sutrinka maisto medžiagų pasisavinimas ir augalų augimas. „Jei įtariate, kad daigai neauga dėl per didelio pH, reikėtų išmaišyti apie 200 g kreidos 10 litrų vandens ir palaistyti daigus“, – patarė agronomė. Paruoštuose substratuose esančių maisto medžiagų daugumai daigų turėtų pakakti. Tačiau ilgai augančius paprikų, pomidorų daigus, pasak pašnekovės, būtina papildomai tręšti, tiesa, su saiku. Tai ypač pasakytina apie azotines trąšas. „Pertręšti azotu daigai būna daug lepesni, sunkiau prigyja persodinti, tampa neatsparūs ligoms, juos labiau puola kenkėjai“, – perspėjo E.Survilienė.

Rekomenduojami video