Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Provansas Lietuvoje: Biržų rajone pražydęs levandų laukas vilioja ne tik bites, bet ir turistus

Levandų augintojai dalinasi džiugiomis naujienomis – Provanso aurą kuriantys augalai išsiskleidė visu grožiu. Giedrė Jankūnienė su šeima levandas Biržų rajone augina jau aštuonerius metus. „Levandos nuostabios dėl savo savybių, kvapo, žiedų grožio ir jų gausos“, – sako ji.

G. Jankūnienė papasakojo, kad keletas levandų prie namų augo nuo seno. Viskas prasidėjo vos nuo kelių šimtų daigų, o dabar jos ūkyje jų pilni laukai, kuriuose jau ketvirtus metus laukiami lankytojai. Čia jie supažindinami su šių augalų istorija, Provanso stiliumi.

„Kai nuprendėme, kad norime auginti daugiau levandų, tuomet turimus daigus persodinome ir keletą nusipirkome iš vietos levandų augintojų. O dabar auginame daigus patys ir vėliau juos perkeliame į laukus“, – portalui LRT.lt kalbėjo G. Jankūnienė.

Pasak jos, Lietuvos klimato sąlygos, o ypač pastarųjų savaičių, levandoms yra tinkamos augti ir skleisti savo grožį. Joms sausros ir karščiai kur kas labiau patinka nei drėgmė. Nors levandų egzistuoja beveik 50 rūšių, tačiau Lietuvoje auga tik vienintelė – tikroji levanda.

„Kiekvienas žmogus gali jas auginti. Mes jokių specialių sąlygų joms nekuriame. Mūsų dirvožemis leidžia joms išgyventi netgi per sausrą“, – teigė G. Jankūnienė.

Augalų žydėjimas priklauso nuo pavasario orų ir šilumos gausos. Jis turėtų trukti iki pat rugpjūčio pabaigos. G. Jankūnienės tikinimu, būtent levandų žymėjimo laikotarpiu į ūkį plūsta didžiausi srautai lankytojų. Jų skaičius kiekvienais metais vis auga ir jų apsilanko tūkstančiai – ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos.

„Žmonės į ūkį pasigrožėti levandomis gali atvykti bet kada darbo valandomis. O edukacijoms jau reikia registruotis iš anksto. Jų metu lankytojams pasakojame apie levandų auginimo subtilybes, galima apžiūrėti mūsų vaistinių augalų kolekciją, degustuojame arbatas, kalbame apie pačių levandų naudą ir jų panaudojimą“, – sakė G. Jankūnienė.

Pasak G. Jankūnienės, levandos gali būti naudojamos kaip vaistas, grožio priemonė ir netgi kaip maistas. Iš levandų gaminamos ne tik arbatos, bet ir prieskoniai.

G. Jankūnienė sakė, kad prieš aštuonerius metus buvo vos vienas kitas levandų augintojas, o dabar levandų ūkių Lietuvoje vis daugėja.

Kur galima aplankyti levandų laukus:

1. Mockūnai, Vabalninko sen., Biržų r.

2. Kiemeliai, Maišiagalos sen., Vilniaus r.

3. Buikų k., Jašiūnų sen., Šalčininkų raj.

Rekomenduojami video