Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pražydo medetkų laukai

Biržų rajone, netoliese Kirkilų apžvalgos bokšto tyvuliuoja oranžinių žiedų jūra. Prieš trejus metus čia įsikūrusi biržietiškų šaknų turinti, tačiau Kaune gyvenanti Rima Bartkienė Kirkiluose leidžia vasaras. Moteris pasakojo, kad medetkas pradėjo auginti prieš šešerius metus, kai įsigijo pirmąjį sertifikuotų vaistinių medetkų sėklų pakelį.

„Pirmosios pasėtos medetkos užėmė neilgą vagelę. Tačiau iš tų žiedų surinktos sėklos vėl buvo sėjamos ir taip medetkų plotas didėjo. Per šešerius metus išsiplėtė į visą lauką. Žinoma, nesilyginame su kvapniaisiais levandų laukais, tačiau medetkos yra ypatingos. Nuo vaikystės pamenu tą kvapą namuose, kai džiūdavo oranžiniai žiedai“,− pasakojo Rima.

Moters sodyba yra mįslingoje vietoje, apsuptoje įgriuvų. „Čia nėra pati geriausia vieta – naktimis sapnuoju, kaip einu ir įkrentu į duobę, o išlipti negaliu. Kai kurie žmonės iki čia negali net atvažiuoti. Visai greta namo yra Lydžio įgriuva. Ji, palyginti, dar jauna, įgriuvusi prieš 106 metus. Tėtis pasakojo, kad atsivėrus duobei, pasipylė tarsi fontano čiurkšlė ir iššoko milžiniška lydeka. Žinoma, tai tik mitas“,− kalbėjo medetkų lauko savininkė.

Rima pasakojo, kad pirmieji medetkų žiedai turi daugiausia gydomųjų savybių, o žydi gausiai ir kuo daugiau žiedų nuraškai, tuo vešlesnis augalas būna. „Todėl kviečiu visus pasiskinti nemokamai − kad geriau augtų. Įprastai šis laukas žydi apie pusantro mėnesio. Tačiau šiemet dėl alinančių karščių medetkos pražydo anksčiau – prieš dvi savaites, o žydės gal tik kelias dienas. Žiedeliai matė vos vieną lietų – per Jonines“,− sakė moteris.

Rima pasakojo, kad svečių sulaukia iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Dažnai žmonės, apsilankę Kirkilų medetkų lauke, vėl sugrįžta. Moteris prekiauja vaistažolėmis, tačiau pasimėgauti ir pasiskinti gražiųjų medetkų žiedų leidžia visiškai nemokamai.

Žaneta KATKŪNAITĖ

Rekomenduojami video