Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pražydo Burbiškio dvaras: ruošiamasi įspūdingai šventei

Pasak gėlininkų šiųmetis pavasaris lepino šiluma, todėl gėlynai sužydėjo gerokai anksčiau, nei įprastai. Štai Radviliškio rajone Burbiškio dvare pats tulpių žydėjimas. Čia sukaupta net 460-ties tulpių rūšių kolekcija. Žydi Džiuzepės Verdžio, Joanos, šerkšnotosios, bijūninės ir kitokiais vardais pavadintos tulpės.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę Burbiškio dvaro parke pradėtas sodinti tulpynas dabar garsus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pasakojama. Kasmet gegužę rengiama tulpių žydėjimo šventė suburia keliasdešimt tūkstančių lankytojų.

Ne ką mažiau žmonių tulpyną aplanko nelaukdami šventės. Juos labiausiai domina neįprastos, Lietuvoje retai kur auginamos, ar išskirtinę istoriją turinčios tulpės. Kad ir dvare auganti rožinė tulpė, kuri yra identiška olandiškų tulpių veislei, pavadintai buvusios pirmosios šalies ponios Almos Adamkienės vardu.

Burbiškis garsėja ne tik tulpėmis, čia auginamos ir kitų retų augalų kolekcijos. 30 hektarų užimantis parkas išsiskiria tvenkinių ir tiltų sistema, salomis. Parke galima rasti ir skulptūrų. Čia pastatytas pirmasis Lietuvoje paminklas Didžiajam kunigaikščiui Vytautui.

Pirmasis paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui pastatytas būtent Burbiškio parke 1912 metais, kada Lietuva buvo carinės imperijos Rusijos sudėtyje, – Burbiškio dvaro šeimininkas Egidijus Prascevičius. – Daugelis teiraujasi, kaip čia atsirado paminklas Adomui Mickevičiui. Ar ne dėl giminystės ryšių. Tačiau iš tiesų, A. Mickevičius buvo mylimiausias buvusio šeimininko Mykolo Baženskio poetas.“

Baženskiai – žymiausi šeimininkai, dvarą valdę nuo 19-o amžiaus pradžios iki pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą. Baženskių valdymo laikotarpiu dvaro teritorija labiausiai plėtėsi.

Parkas buvo puošiamas meno kūriniais. Čia svečiuodavosi žymūs kultūros veikėjai: Gabrielė petkevičaitė-Bitė, Jonas Basanavičius, Petras Vileišis.

1992-aisiais Baženskių palikuoniai dvarą padovanojo Radviliškiui, su sąlyga, kad visas ansamblis bus naudojamas Lietuvos kultūros poreikiams. Nuo 2000-ųjų čia kiekvieną pavasarį rengiama tulpių žydėjimo šventė. Šiųmetė vyks gegužės 11-12 dienomis.

 

LRT TELELVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“

Rekomenduojami video