Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasidėjo sodinukų sezonas: botanikai šį pavasarį pataria skirti ypatingą dėmesį

Prekiautojams sodinukais dabar pats darbymetis. Perkami ne tik įprasti augalai, krūmai ir medeliai, ieškoma ir įmantresnių. Nors jų kainos vis auga, pirkėjai pinigų aplinkos puošybai negaili. Botanikai sako, kad šį pavasarį dėl sausros sodinukams reikia skirti ypatingą dėmesį.

Nors sodinukų kainos vis didėja, žmonės medeliui negaili, kad ir šimto eurų. Pirkėjai itin domisi naujomis veislėmis. Populiariausia – šilauogė, vidutiniškai kainuojanti apie 10 eurų. Domimasi ir sausmedžiais, vynmedžiais, ožerškiais. Svarbiausia, kad augalai gerai derėtų. Besirenkantys dekoratyvinius augalus žiūri, kad šie būtų gražūs ir nelepūs.

„Vežame tokius, kurie auga mūsų zonose. Tai būtų tulkmedžiai, šunobelės, gražios savo lapų laja, bukmedžiai. Paprastesnių daugiau: berželiai raudonais lapais, klevai raudonais lapais. Kažkaip svyrančių daugiau ieško – ir maumedžiai, blindės ir lazdynai dažniausiai perkami svyrantys, garbanotomis šakomis“, – tikina prekybos tinklo pardavėja Sigita Gumbakienė.

Pavasarį pradedami puošti ir namų fasadai. Nedidelį gėlių vazonėlį galima nusipirkti už kelis eurus. Perkamiausios – spalvingais žiedais žydinčios vazoninės gėlės, madingos ir smilgos. Sodinimo darbus sunkina pavasario sausra.

Štai Šiaulių botanikos sode jau dabar laistomi gėlynai, kad nesulėtėtų augalų vystymasis ir žydėjimas. Ypatingą dėmesį esą būtina skirti sodinukams.

„Net ir trumpam padėjus augalą prie duobės būtina prikasti ar pridengti. Kitas svarbus dalykas yra dirvožemis, jį reikia paruošti specialiai. Maišyti iškastą iš duobės žemę su derlinga žeme“, – patarė Šiaulių universiteto botanikos sodo vadovas Martynas Kazlauskas.

Pamažu baigiasi ir visą mėnesį trukęs miškasodis. Miškininkai sako, Lietuvoje pasodinę apie 30 milijonų spygliuočių ir lapuočių. Miško žemė taip pat perdžiūvusi, tačiau galimybės palaistyti sodinukus nėra. Todėl naujo miško likimą paliekama spręsti gamtai.

Rekomenduojami video