Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Praėjusi žiema buvo šilčiausia per visą stebėjimų laikotarpį

Praėjusi kalendorinė žiema Lietuvoje buvo šilčiausia per visą meteorologinių stebėjimų laikotarpį, pirmadienį paskelbė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Pasak klimatologo Donato Valiuko, šie duomenys atspindi klimato kaitos tendencijas.

„Rekordiškai šilta žiema atspindi klimato kaitos tendencijas. Visi žiemos mėnesiai buvo kur kas šiltesni už įprastines daugiametes normas. Be to, svarbu įvertinti visą kontekstą – rekordiškai šilti buvo ir praėję metai“, – BNS pirmadienį sakė D. Valiukas.

Vidutinė šios žiemos mėnesių oro temperatūra buvo 2,6 laipsnio šilumos. 1981–2010 metais žiemos oro temperatūros vidurkis Lietuvoje buvo 2,8 laipsnio šalčio.

Pasak D. Valiuko, pastovaus oro temperatūros perėjimo per nulį, kai ir fiksuojama klimatologinė žiemos pradžia, šiais metais nebuvo – klimatologinė žiema net nebuvo atėjusi.

Žemiausia šios žiemos oro temperatūra Lietuvoje buvo vos 8,9 laipsnio šalčio, registruota vasario 5 dieną Rokiškyje.

Aukščiausia šios žiemos temperatūra išmatuota gruodžio 18 dieną Marijampolėje – 11,1 laipsnio šilumos.

„Šių metų žiemos mėnesiai išsiskyrė ne tik aukšta oro temperatūra, bet ir besniegėmis dienomis, per visus tris žiemos mėnesius buvo vos keletas dienų su sniego danga, o tai yra pirmas toks atvejis per visą meteorologinių stebėjimų istoriją,“ – teigė D. Valiukas.

Dažnai žiema apibūdinama ir šalčio dienų skaičiumi. Šalčio dienos fiksuojamos tada, kai maksimali oro temperatūra visą parą nepakyla aukščiau nulio ir yra neigiama. Tokių dienų šią žiemą buvo vos 1–2 didžiojoje Lietuvos dalyje, 6–8 rytinėje šalies dalyje, o vakarinėje Lietuvoje tokių dienų neregistruota apskritai. Įprastai tokių šalčio dienų Lietuvoje turėtų būti po keliasdešimt.

Šalčiausia žiema Lietuvoje buvo 1969–1970 metais, kai vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo 8,9 laipsnio šalčio.

Rekomenduojami video