Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rugsėjo 22-ąją pradeda rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Vakcinacija bus vykdoma iš 4 teritorinių oro uostų. Pirmieji lėktuvai pakils iš Klaipėdos.

„Ilgalaikiai programos rezultatai nuteikia optimistiškai, jie rodo, kad liga traukiasi. Šiame etape dėl nedidelės rizikos vakcinos su jaukais nebus mėtomos Vidurio Lietuvos ir pasienio su Latvija teritorijose. Tačiau nepalanki situacija kaimyninėse valstybėse neleidžia atsipalaiduoti. Pastarieji 3 pasiutligės protrūkiai (1 - 2013 m. ir 2 - 2015 m. pabaigoje) mūsų šalyje užfiksuoti vietovėse, esančiose Baltarusijos pasienyje, tad ir vakcinacija tikslingai bus vykdoma šiose teritorijose", - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aušra Leščinskaitė-Petrauskienė.

Pasak veterinarijos gydytojos, pagrindinė priemonė kovojant su šia pavojinga žmonėms ir gyvūnams liga, yra laukinių bei naminių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena gyventojams, kad miškuose ar laukuose radus jaukus su pasiutligės vakcina, nereikėtų jų liesti, o aptikus juos prie gyvenamųjų namų, reikėtų pranešti teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.

Esant tinkamoms oro sąlygoms, vakcinaciją planuojama baigti iki gruodžio 10 d.

Rekomenduojami video