Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Populiariausios vienmetės gėlės

Kurdami savo gėlyną, žmonės gali išgirsti visokiausių nuomonių apie tai, kokias gėles geriausia rinktis. Tačiau tikriausiai visi pritars, kad vienmetės gėlės tiesiog užburia savo grožiu bei elegancija, o svarbiausia tai, jog jos puikiai dera su bet kokiais kitais augalais. Tačiau, kokias pasirinkti, kad neprašauti pro šalį ir visus metus džiaugtis nuostabiu žydinčio gėlyno grožiu? Mielai Jums padėsime.

Senajam lietuviškų darželių karaliui jurginui tinka visos derlingos dirvos, o geriausiai jis auga saulėtoje vietoje. Gausiai žydi rugpjūčio mėnesį. Po pirmųjų šalnų iškasti, stiebą nupjauti iki 10 cm aukščio. Žiemą laikyti sausose durpėse, 4 - 10 °C temperatūroje. Gegužės pradžiose sodinti atgal į gėlynus.

Mokslo metų pradžios simbolis kardelis populiarumu neatsilieka nuo jurgino. Šiam nuostabiais žiedais žydinčiam augalui tinka visos dirvos, kur yra daug saulės. Geriausia sodinti prie namo sienos ar tvoros, nes jiems reikia atramos, kad nenulūžtų žiedai. Kad geriau žydėtų reikia, kasmet keisti sodinimo vietą.

Tikriausiai ne viename darželyje rastumėte ir geltonas ar oranžines galvas išdidžiai keliantį serentį. Šios išskirtiniu kvapu pasižyminčios gėlės žydi visą vasarą ir puikia sutaria su rožėmis. Tai vienmetės gėlės, bet lengvai dauginasi sėklomis, kurios daigios išlieka 3 metus.

Vienametis flioksas žydi ilgai ir gausiai, todėl yra labai mėgstamas gėlynų gyventojas. Gerai auga saulėtoje ir atviroje, bet nelabai karštoje vietoje, vidutinio drėgnumo žemėje. Auginant balkonuose ar vazonuose, peržydėję žiedynai reguliariai iškarpomi.

Kosmėja paprastoji žydi nuo birželio pabaigos iki rugsėjo ir puikiai tinka auginti grupėmis mišrių gėlių lysvėse. Per savo gyvavimo laikotarpį subrandina daug sėklų, todėl gali pasisėti.

Na ir koks gi gėlynas be darželinės našlaitės, kuri puikiausiai auga nekarštoje šviesioje vietoje ar daliniame šešėlyje, apydrėgnėje derlingoje žemėje.

Rekomenduojami video