Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pomidorų lapai ėmė ruduoti? Karališkoji sodininkų draugija pataria

Pomidorų marą sukelia grybeliniai organizmai, kurie greitai plinta ant lapų ir šakniagumbių. Pomidorų augimo sezonas yra liepa, tada ir reikėtų atidžiai juos prižiūrėti.

Lietingu ir drėgnu oru maras gali sukelti problemų tiek bulvėms, tiek pomidorams, auginamiems lauke, tačiau šiek tiek rečiau − šiltnamiuose auginamiems pomidorams, rašo express.co.uk. Besikaitaliojančios oro sąlygos gali sukelti maro protrūkius.

Bulvių ir pomidorų maras

Bulvių maras − tai greitai plintantis, vandeningas lapų puvinys, dėl jo lapai suglemba ir paruduoja. Pažeisti šakniagumbiai turi rausvą ėduonį po oda, kuris vėliau tampa minkštu puviniu. Maras ant pomidorų atsiranda kaip mažos rudos dėmės ant lapų, kurios didėja ir plinta. Apatinėse lapų pusėse taip pat gali atsirasti šviesių dėmių, jų gali būti ant stiebų ir šakelių. Maras pomidorus gali pradėti pulti jau birželio mėnesį, vyraujant lietingiems ir drėgniems orams, kurie būdingi kai kuriems JK rajonams. Patartina nuolat tikrinti pomidorus ir bulves.

Karališkoji sodininkų draugija (KSD) perspėja britus saugotis pomidorų bei bulvių maro liepos mėnesį. Kaip išvengti daržovių maro? Kai liga užpuola, vaistų nuo jos nėra, tačiau yra paprastų būdų kaip ją valdyti.

KSD sako: „Pažeistą augalą ar jo dalis reikia giliai užkasti, tačiau tikrai nepatariame kompostuoti“. Sodininkai taip pat gali pradėti „apkasti“ bulves, taip apsaugant šakniagumbius.

Ankstyvas bulvių kasimas taip pat gali padėti išvengti šios infekcijos. Nuskinant maro paveiktus lapus ar sunaikinant visą augalą, ligos plitimas sulėtėja, tačiau problema neišsprendžiama.

KSD tvirtina: „Kai infekcija apima ketvirtadalį lapų arba kai dėmių atsiranda ant stiebų, nors jau lapai ir nupjauti, tada reikia nupjauti visą stiebą prie pat žemės ir sugrėbti visas liekanas. Maždaug po dviejų savaičių šakniagumbius galima kasti, bet ant dirvos jų palikti negalima“. KSD aiškina, kad maras dažnai supainiojamas su magnio trūkumu. Kai augalams trūksta maistinių medžiagų, paveikiami daugelio augalų lapai.

Rekomenduojami video