Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po testamento išgerti kruvini prakaito lašai ir suvalgytas smegenėlių likučių sūris

Gražią tradiciją puoselėja Šilutės raj. Laučių kaimo bendruomenė. Jie kasmet visus kviečia drauge praleisti laiką kaimo šventėje. Ir kasmet čia laukia įvairios staigmenos, pagerbiami darbščiausieji. Šiemet renginio metu buvo išreikšta net „paskutinė“ valia – perskaitytas testamentas.

Netrūko gražių žodžių

Laučiuose šventinė nuotaika jautėsi nuo ankstyvo ryto. Čia ne tik bumbsėjo kamuolys krepšinio aikštelėje, bet vyko ir rankų lenkimo bei kitos  rungtys. Vėliau, nuskambėjus Laučių „himnui“ ir pakėlus vėliavą, oficialiai paskelbta - šventė atidaryta. Pirmiausia buvo įteiktos svečių sveikinimų puokštės. Po jų apdovanoti labiausiai nusipelnę kaimo gyventojai. O jų išties netrūko. Pagarba atiduota gražiausiai savo aplinką puoselėjantiems - Ingridai ir Helmučiui Szentikams, Eglei ir Dariui Mickevičiai, Džiuljetai ir Virginijui Kazlauskams.

Buvo pagerbti ir pedagogai. Apdovanota šimtmečio mokytoja Aldona Rimkienė, kuri buvusioje mokykloje pradėjo dirbti nuo pat jos pastatymo 1961 metais ir dėstė lietuvių kalbą. „Ne tik mokyklos atidaryme dalyvavau, bet iki šiol čia ir gyvenu. Šiame pastate ne šiaip gaminome kažkokį gaminį, bet lipdėme, ugdėme žmogų. Ugdėme žmogų jo paties ateičiai - stiprų ir protiškai, ir dvasiškai, ir fiziškai. Buvo lengva ugdyti nuo mažų vaikučių iki paauglystės. Ačiū mūsų buvusių mokinių tėvams. Jie buvo mums, pedagogams, didžiulė parama, kadangi suprato mokyklos reikalavimus. Trys grupės žmonių – mokiniai, tėvai ir mokytojai - buvome kaip vienas kumštis. Todėl pasiekdavome gerų rezultatų“, - prisiminė pedagogė. Ji pasidžiaugė, kad tarp jos auklėtinių buvo ir Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Ja taip pat džiaugėsi ir Šilutės rajono savivaldybės direktorius Sigitas Šeputis: „Ateina ir užsipyrusi prašo. Ir priverčia padaryti tai, ko prašo“. Pirmininkė S. Šepučiui taip pat tarė „ačiū“ už nuolatinę pagalbą, už tai, kad visada buvo geras žmogus kaip tėvas.

Pagerbta ir seniausia šimtmečio mokytoja Stasė Alminauskienė.

Viskas dėl žmonių

Dėmesys skirtas ir skaitytojams. Seniausia šimtmečio skaitytoja tapo Regina Kuzmarskienė, kuri per 2017 metus perskaitė 59 knygas ir 114 periodinių leidinių (žurnalų ir laikraščių). Apdovanota ir šimtmečio moksleivė,  skaitytoja Austėja Šneideraitytė, perskaičiusi 34 knygas ir 12 žurnaliukų.

Buvo įteiktas  testamentas - jaunimas perdavė jaunėliams raštą ir perskaitė priesakus – ką jie turės nuveikti ir kaip elgtis. Vėliau buvę bendruomenės tarybos nariai ir naujai išrinkti  ragavo „kruvinų prakaito lašų ir smegenėlių likučių sūrio“.

Renginio metu linksmą nuotaiką kūrė Inkaklių kaimo folkloro kolektyvas „Dainoriai“, Juknaičių vokalinis moterų ansamblis „Vėjūnė“. Vakarop visiems širdis sušildė atlikėja Sonata Dargytė bei grupė „Nemuno krantai“. Liepsnojo šventinis laužas, sproginėjo fejerverkai, vyko  vasaros pabaigos diskoteka.

Po renginio bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, kad viskas praėjo ganėtinai ramiai. Ji teigė, kad šventės organizuojamos kaimo gyventojams, kad būtų galima drauge pasidžiaugti aktyve bendruomene, pasidalinti ir paviešinti atliktus darbus, pagerbti ir apdovanoti šimtmečio ir vyriausias mokytojas, vyriausią bei daugiausia knygų perskaičiusį moksleivį bei gerai praleisti laiką dideliame kaimynų būryje. Šiemet bendruomenės renginiui-projektui „Laučių kaimo šventė“ – bendruomenės veiklos atspindys“, lėšas skyrė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija.

Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Rekomenduojami video