Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Piliakalnį apjuosė rekordiniu kilimu

Praėjusį sekmadienį ant Rinkuškių-Juodelių piliakalnio, dar vadinamo Velniakalniu, buvo švenčiama Žolinė. Renginį vedė Kultūros centro darbuotoja Jūratė Garnelienė. Ji prisiminė Žolinės papročius. Ir pakvietė visus linksmintis.

Šventės dalyviams koncertavo Jūratės Garnelienės vadovaujami ansambliai „Siaudela“ ir Biržų artrito klubo „Atgaiva“ muzikantai bei daininkai. Prie biržiečių muzika ir dainomis prisidėjo Germaniškio folkloro kolektyvas „Vijoklis“, vadovaujamas Zitos Bėliakienės.

Šventės organizatoriai ir dalyviai ant piliakalnio šlaito iš gėlių bei vasaros gėrybių sudėliojo šventinę mozaiką. Biržietė žolininkė Almida Rumbavičienė šventės dalyviams išvirė žolelių arbatos.

O šventės vinimi tapo kirdonietės Onos Gružauskienės rekordinis kilimas, kuriuo buvo apjuostas piliakalnis. „Biržiečių žodis“ yra rašęs, jog tautodailininkė Ona Gružauskienė vašeliu numezgė kilimą, kuris buvo pripažintas Lietuvos rekordu. Kilimo ilgis 121,5 metro, plotis – 50 cm. Kilimo svoris – apie 100 kilogramų. Ponia Ona sakė, jog kilimui sukarpė net 40 km audinių, kuriuos išardė, iš siūlų kilimą nunėrė.

Šventės dalyviai šoko ratelius ir šokius. Žaidė įvairius žaidimus. Juos organizavo Velniakalnio puoselėtojai rinkuškiečiai Saulius Armonas ir Sigutis Štrėmas. Jie prieš kelerius metus šį piliakalnį prikėlė iš užmaršties, jų ir rėmėjų rūpesčiu ant Velniakalnio jau stovi kelios velnių skulptūros.

Šis piliakalnis yra paskelbtas Lietuvos kultūros paminklu. Prie jo stovi valstybės paminklo ženklas. Atgaivintą piliakalnį lanko biržiečiai ir turistai. Tik bėda, prie piliakalnio galima patekti per nuosavus žmonių sklypus. Vietos valdžia nebe pirmi metai suka galvas, kaip padaryti, kad prie piliakalnio būtų galima laisvai nueiti. Kad atvažiavus būtų kur netoliese automobilius pasistatyti. Kol kas galvosūkis vis dar nėra išspręstas.

Rekomenduojami video