Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Penkiakamienė drebulė stebina ne tik prašalaičius

Kėdainių rajone yra nemažai gamtos paminklų, oficialiai paskelbtų gamtos paveldo objektais. Tačiau yra ir tokių, apie kuriuos mažai kas žino. Vienas tokių – viename Josvainių seniūnijos kaimų auganti šimtus metų menanti penkiakamienė drebulė.

Įspūdingo dydžio

„Šita drebulė yra milžiniška. Ją apkabinti reikia net keturių vyrų. Atrodo medis tikrai įspūdingai. Nuo apačios eina vienas sulipęs storas kamienas, o kiek aukščiau medis pasidalija į penkias atskiras dalis, penkis kamienus. Medis tikrai išskirtinis ir labai įdomus. Pirmąkart kai pamatai, tai lieki labai sužavėtas. Visi, kas pamato, lieka labai sužavėti“, – pasakojo aplinkosaugos reindžeris Ruslanas Linevas.

Melsdavosi žmonės

„Kiek metų šimtam medžiui, negaliu pasakyti, bet vietiniai pasakojo, kad dar prieš tris šimtus metų čia melsdavosi žmonės. Jau tada vietiniams šis medis reiškė labai daug. Daugiau jokių duomenų apie šį medinį nepavyko gauti. Tikra gamtos paslaptis. Įspūdingas medis su didele ir įdomia bei paslaptinga istorija“, – šypsosi įspūdingu gamtos vaizdu su „Rinkos aikštės“ skaitytojais pasidalinęs R. Linevas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video