Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasaris stebins permainomis

Šalta, karšta, vėjuota, vėl šilumos pliūpsnis, o iš paskos – lietus. Toks šiais metais mūsų pavasaris. Dotnuvos meteorologijos stoties vyriausioji stebėtoja Natalija Gaurilčikienė sako, kad ir toliau pavasaris išliks permainingas – sulauksime vasariškos šilumos, bet netikėtai gali žnybtelėti ir šaltukas.

Kovas šaltesnis

N. Gaurilčikienė pasakoja, kad šis kovas buvo 1,4 laipsnio šaltesnis nei norma, kuri yra 0,5 laipsnio šilumos. Taigi tie, kas kovą skundėsi šalčiu, pyko pelnytai. Praėjusio mėnesio vidutinė temperatūra  buvo 1,9 laipsnio šalčio. Vis tik mėnuo, palyginti, sausas – iškrito tik 17,3 mm kritulių.

Balandis kritulių normą jau išlijo

Na, o balandį galėtume tituluoti ponu Permaininguoju veidu. Mat per pirmąsias dienas jis pademonstravo ir rekordinį kritulių kiekį, ir vasarišką šilumą.

„Pirmąją balandžio savaitę orai buvo permainingi, – akcentus dėlioja N. Gaurilčikienė. – Pirmą dieną iškrito rekordinis kritulių kiekis – net 24,3 mm. Lijo ir antrą balandžio dieną. Sulaukėme 9,9 mm kritulių. Taigi per dvi dienas viršijome mėnesio kritulių normą, kuri yra 32 mm kritulių.“

Pernai turėjome šilumos rekordą

Balandis linksmintis nesiliovė ir vėliau.

„Ketvirtą dieną išėjus pašalui orai pradėjo šilti ir penktą dieną oro temperatūra pakilo iki 19,6 laipsnio šilumos. Paskui pasisukus vėjui temperatūra nukrito iki nulio laipsnių. Aštuntą dieną vėjas vėl iš pietų atnešė šilumos ir oro temperatūra šoktelėjo iki 19,4 laipsnių“, – duomenis pateikia  Dotnuvos meteorologijos stoties vyriausioji stebėtoja.

Pasak pašnekovės, pernai balandžio ketvirtąją oro temperatūra pakilo iki 20,6 laipsnio šilumos ir tai kol kas yra balandžio pirmos savaitės rekordas.

Pavasaris ir toliau stebins

Permainingasis pavasaris greičiausiai leis prisiminti visus metų laikus, tad šiltesnių paltų ir striukių kol kas „neužkonservuokite“ – gali prireikti.

„Pavasaris eis banguotai: tai šilumos pliūpsnis, tai gali net šaltukas pas mus užsukti, – perspėja N. Gaurilčikienė. – Orai prognozuojami šiltesni nei norma. Kritulių kiekis neturėtų viršyti įprastos daugiametės normos. O vėjas pūs šiek tiek stipresnis nei įprasta.“

 

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Rekomenduojami video