Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasarinis pavojus: žolės degintojai pradėjo „sezoną“, ugniagesiai – reidus

Pavasario ugniagesiai ir miškininkai laukia su nerimu: vos nutirpus sniegui žolės degintojai imasi prieš gamtą nusikalstamos veiklos – padega pernykštę žolę. Panevėžio apskrities ugniagesiams jau šešis kartus teko vykti gesinti tokių gaisrų. Mūsų rajone šį pavasarį žolės degintojai kol kas nepasireiškė – žolės deginimo atvejų neregistruota.

Pragaištinga ugnis

Žolės deginimas daro didžiulę žalą gamtai ir kelia pavojų pastatams bei žmonėms. Nuo degančios žolės ugnis, nešama vėjo, dažnai persimeta į miškus, durpynus, sodybas, ūkinius pastatus. Tokių gaisrų padariniai būna neprognozuojami, o jų rezultatai – skaudūs: ugnyje žūsta augmenija ir gyvūnija, sudega gyvenamieji bei ūkiniai pastatai, šalyje kasmet pasitaiko ir žmonių aukų.

Tragiškų žolės gaisrų, nusinešusių žmonių gyvybes, prieš keletą metų būta ir mūsų rajone, supleškėjo ne viena sodyba ar jos ūkiniai pastatai, ugnies židiniai buvo įsimetę į jaunuolynus.

Pernai vienas pirmųjų žolės gaisrų mūsų rajone užfiksuotas kovo 23 d. Vidurdienyje ugniagesiai lėkė į Barkiškio (Obelių sen.) kaimą, kur atskirais židiniais degė 10 ha sausos žolės ir šieno kūgiai. Gesinant šį gaisrą, pastebėti dūmai Šileikių kaimo pusėje: maždaug vieno aro plote degė šiaudų ritiniai. Ugniagesiai liepsnas užgesino.

Prašo dėmesingumo

Ugniagesiai gelbėtojai prašo žemės savininkus ir jos naudotojus nedeginti žolės, saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose. Ypač prašoma tėvų ir pedagogų priminti vaikams apie žolės deginimo pavojų ir skaudžius padarinius. Pastebėjus degančią žolę, jeigu plotas nedidelis,  reikia bandyti ugnį užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užtrypiant kojomis. Žolės gaisrus galima gesinti vandeniu arba smėliu, ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių. Jeigu ugnies įveikti nepavyksta, būtina nedelsiant kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Gresia baudos ir sankcijos

Ugniagesiai gelbėtai praneša, jog pradėti vykdyti operatyviniai reidai. Gaisrinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės: baudos ir gamtai padarytos žalos ieškiniai. Žemės savininkams ar naudotojams, jeigu jų valdose bus aptikta žolės deginimo atvejų, gresia prarasti išmokas už deklaruotus plotus.

Rekomenduojami video