Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasistengę dabar, išvengsite vejos apsamanojimo pavasarį

Artėja žiema, orai vėsta ir dėl žemesnės temperatūros lėčiau auga žolė, todėl jos nebereikia taip dažnai pjauti. Vienas ekspertas pasidalino patarimais, kaip prižiūrėti veją žiemos mėnesiais.

Žiemą kai kurie sodo darbai sustoja, įskaitant reguliarų žolės pjovimą. Taip yra todėl, kad vėsesnė temperatūra sulėtina jos augimą. Oro temperatūrai nukritus, žemėja ir dirvožemio temperatūra, sulėtėja žolės ir augalų augimas. Nepjaukite permirkusios ir padengtos šalna žolės Žolė atgyja pavasario pradžioje ir vėl ją tenka dažniau pjauti. David Truby iš Karališkosios sodininkų draugijos paaiškino, kad sodininkai niekada neturėtų bandyti pjauti vejos, jei ji permirkusi ar padengta šalnos. Tai gali pakenkti po žole esančiam dirvožemiui ir naudojamiems įrankiams, rašo express.co.uk

Pašalinkite lapų ir šiukšlių perteklių grėbdami Jis pridūrė, kad sodininkai turėtų „ypač stengtis pašalinti lapų ir šiukšlių perteklių grėbdami, tai padeda išvengti grybelinių ligų“. Deivid taip pat rekomendavo sezoninį vejos paruošimą. Jis sakė: „Individualus sezoninis paruošimas yra geriausias būdas paruošti veją šaltesniems mėnesiams“. Samanos turi savų privalumų: minkštos, žalios ir jų nereikia šienauti (nuotr. L. Liubertaitė)

Atlikite sezoninį pasiruošimą

Sezoninis vejos paruošimas yra specialiai skirtas tam, kad padėtų vejai atlaikyti temperatūros pokyčius. Paruošimas žiemai vyksta nuo lapkričio, kai veja padengiama skystu produktu, kuris turi augmenijai būtinų maistinių medžiagų ir gali užkirsti kelią grybelinėms ligoms. Pagrindiniai sezoninio paruošimo privalumai yra šie: naikinamos samanos, veja aprūpinima gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis, kovojama su grybelinėmis ligomis bei veja apsaugoma žiemos mėnesiais. Tai padarius, jūsų veja ne tik puikiai atrodys per žiemą, ji bus apsaugota ir kitą sezoną. Ji bus nuostabi! Nevaikščiokite ant pasidengusios šalna ar šlapios žolės Ekspertai taip pat įspėja, kad nederėtų vaikščioti ant vejos, jei ji yra pasidengusi šalna ar yra šlapia. Dėl to ant žolės gali atsirasti rudų pėdsakų žymių, kurių gali nepavykti atsikratyti.

Rekomenduojami video