Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Partizanės sūnus sukvietė bunkerio tvarkymo talką

Grubų miško (Juodupės sen.) bunkeryje bene ilgiausiai - net iki 1956-ųjų pavasario - nuo saugumo tarnybų slapstėsi partizanai. Šią istorinę vietą pasiryžo sutvarkyti partizanės Valerijos Streikutės-Daukienės sūnus Povilas Daukas. Pirmoje talkoje dalyvavo ir rajono muziejininkai, ir šauliai.

Lietuvos partizanų Vytauto apygardos Lokio rinktinės partizanų slėptuvės Grubų miške vieta paaiškėjo tik 2012 m., domintis garsių laisvės kovotojų brolių Juozo ir Izidoriaus Streikų partizanine veikla. Apie ją daug papasakojo jų sesuo V. Streikutė-Daukienė, rezistencinių kovų dalyvė.

2012 m. gegužę slėptuvės vietą jai ir jos sūnui Povilui parodė buvęs partizanų ryšininkas rokiškėnas Algimantas Lapelis. Slėptuvės vietoje belikę tik jos kontūrai, teritorija apaugusi medžiais ir krūmais. Kai kurios slėptuvės dalys užvirtusios žemėmis, tačiau dar įmanoma išskirti didžiosios patalpos vietą, siaurą koridorių, vedusį į virtuvę, maisto sandėlį ir tualetą. Tuomet P. Daukui kilo mintis atstatyti bunkerį ir  sutvarkyti jo aplinką. Sumanymą šiek tiek atitolino motinos mirtis.

Artėjant Kovo 11-ajai P. Daukas muziejininkams pasiūlė sutvarkyti priėjimą prie bunkerio, į talką pakvietė ir Šaulių sąjungos Pandėlio, Rokiškio bei Kamajų skyrių narius. Ypač aktyvūs buvo jaunieji šauliai. Kuriuos medžius bei krūmus kirsti, talkininkams parodė miškininkas A. Lapelis.

Pasibaigus talkai P. Daukas su savo bendraminčiais iš Vilniaus šaulių sąjungos pademonstravo šiuolaikinę karinę ekipiruotę, vedė taktines lauko pratybas.

Dalia ZIBOLIENĖ

Rekomenduojami video