Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parovėjiečių viešnia

Jau kelerius metus parovėjiečius lanko stirnaitė. Ji turi ne vieną vardą – Tulpė, Braškė, Grožis. Ji mėgsta pašarinius runkelius, morkas, obuolius. Viskas jai turi būti suraikyta mažais kąsneliais. Stirnaitei labai patinka ir biržietiškas batonas. Kiek panorės tiek jo ir atsikąs...

Jos guolis – užuovėjoj. Avietyne, serbentyne. Rūpestingą ir dėmesingą šeimininką stirnelė jaučia. Toje sodyboje užsibūna kelias paras. Ne vieną ir palydi, pasitinka. Ir žino kada šeimininkas sugrįš namo. Prie durų laukia. Žiūri pro langą. Glaustosi kaip vaikas.

Žmonės supranta: kažkas laukinį gyvūną prisijaukino, augino namie, o paskui paleido. Gal pabodo draugystė, gal pabūgo atsakomybės, gal prabilo sąžinė.... Po laiko.

Nukandžioti pumpurai, šakelės, išskintos uogos, gėlės. Sodybos šeimininkai ją nepiktai pabara ir už viską atleidžia. Ją saugo. Stirnaitė – kaimo simbolis. Jai negalioja jokie apribojimai, negresia baudos. Karantino nesilaiko, po kaimą vaikštinėja be kaukės. Kartais kaip vietinė gyventoja sukiojasi ir prie seniūnijos. Jai pašalpos nereikia. Apsieina ir be grožio paslaugų. Kailiukas kaip šilkas, kanopos žvilga, blakstienos ilgos. Akutės žiba, jeigu kas ją apkabina. Ir pasibučiuotų.

Su stirnų banda nesusideda. Parovėjiečiams žento ir šį pavasarį nepristatys.

Rekomenduojami video