Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paraplegikai kuria savo gamtos kampelį

Kiekviena bendruomenė, kiekvienas bendraminčių klubas ar sambūris nori turėti savo vietą, skirtą laisvalaikiui ir poilsiui, susitikimams bei šventėms. Mūsų krašte aktyviai veikianti Kėdainių rajono paraplegikų asociacija tokią vietą kuria Liepų alėjoje, prie neįgaliųjų tvenkinio.

Čia virte verda darbai – šiuo metu gražinama aplinka, sodinami dekoratyviniai medeliai. Artimiausiu metu bus statoma pavėsinė. Dar viena džiugi žinia – įgyvendinant projektą čia buvo pastatyta ir skulptūra. Šią kūrė visi mūsų krašto asociacijos nariai.

Savas kampas

„Mūsų bendruomenė norėjo turėti tokį savą kampelį. Mes čia jį ir kuriame.

Turime svajonę, kad čia vasaromis galėsime vykdyti savo užsiėmimus, kad mums nereikės būti patalpose, o galėsime laiką leisti gryname ore. Ši svajonė po truputį virsta realybe.

Prie neįgaliųjų tvenkinio nuveikta daug darbų. Sutvarkytas ir pats tvenkinys, nuolat tvarkoma ir jo aplinka.

Štai ir šiandien čia susirinkome pasodinti dekoratyvinių medelių, kurie papuoš naujai pastatytos skulptūros aplinką“, – sakė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė Alma Margevičienė.

Drauge sukūrė skulptūrą

Vos prieš savaitę prie neįgaliųjų tvenkinio buvo pastatyta ir pačių neįgaliųjų bei kraštiečio menininko Juliaus Urbonavičiaus kurta ir gaminta skulptūra. Ją drožiant prisidėjo visi Parap- legikų asociacijos nariai – vieni daugiau, kiti mažiau, bet kiekvieno rankos prisilietė prie šio kūrinio.

„Rankos skulptūroje simbolizuoja mūsų bendruomenės narių rankas. Jos yra tvirtos ir stiprios.

Taip pat rankos reiškia ir pagalbos rankas, kurios mums padeda. O štai žmogaus veidas kitoje pusėje liūdi, verkia. Būna dažnai ir taip.

Nors situacija keičiasi į gera ir neįgaliesiems gyventi tampa vis patogiau, tačiau jie gyvenime susiduria su daug kliūčių bei iššūkių“, – dėstė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininkė.

Bendras projektas

„Mūsų bendruomenė vykdė projektą ir mes turėjome drožti mažesnius darbelius, bet aš  menininkui pasiūliau pagaminti didelę skulptūrą, kurią čia būtų galima pastatyti. J. Urbonavičius mielai pritarė. Ąžuolą parūpinau aš pati, o dirbome visi bendrai. Galvojame šią mūsų gražią draugystę tęsti, vykdyti darbus, projektus“, – pabrėžė A. Margevičienė.

Planų daug 

Neįgaliųjų veikla prie tvenkinio nenutrūks ir orams atšalus. Jie čia netgi planuoja puošti Kalėdų eglutę. Šiuo metu neįgalieji labiausiai laukia pavėsinės, kurią turėtų pastatyti Kėdainių miesto seniūnija.

„Yra įrengti pamatai. Dabar tik reikia laukti, kada bus pradėta statyti pavėsinė. Ją statys miesto seniūnija.

Kai ją turėsime, būsime labai laimingi. Galėsime daug daugiau laiko leisti gamtos apsuptyje. Ir nesvarbu, ar tai vasara, ar žiema“, – patikino A. Margevičienė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video