Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Panevėžiečio aktoriaus kieme pražydo neįprastos gėlės – baltų žiedų saulėgrąžos

Panevėžiečio aktoriaus Laimučio Sėdžiaus kieme pražydo neįprastos gėlės, tai – baltų žiedų saulėgrąžos. Ne mažiau įspūdingas ir jų dydis, visos baltažiedės siekia maždaug dviejų metrų aukštį.

Jubiliejaus saulėgrąžos

„Tai tokia rūšis. Man kelias saulėgrąžų sėklas jubiliejaus proga padovanojo buvusi mano kolegė, garsi teatro grimuotoja Janina Jasaitytė. Jas įteikdama pasakė, kad tai baltoji saulėgrąža ir ji yra labai reta. Kolegė žino, kad mėgstu įvairius augaliukus, sako išbandyk. Ir, prašau – dovana tikrai puiki“, – džiaugiasi  L. Sėdžius.

Atšventęs garbingą jubiliejų, dar gegužę aktorius savo kieme pasodino dovanotas sėklas ir kelis mėnesius stebėjo, kas iš jų išaugs. Visai neseniai saulėgrąžos pražydo ir, pasirodo, iš tiesų, visos jos yra baltos.

Panevėžiečio aktoriaus L. Sėdžiaus kieme pražydo neįprastos gėlės – baltų žiedų saulėgrąžos.

Tokių niekur nematė

„Žinau, kad prie Burbiškio dvaro esančiuose saulėgrąžų laukuose auga įvairiaspalviai žiedai, yra ir baltų, bet ten ne tokios. Jos baltos, bet su geltonu viduriu, o pas mane baltos su juodu viduriuku. Jos labai įdomios. Kiek apie jas domėjausi, tikrai jos retos, niekur tokių nemačiau. Nustebau, kad išaugo ir tokio aukščio. Visos yra apie du metrus aukščio. Va ir stovi mano kieme toks gražus būrys“, – naujienų portalui JP sakė aktorius.

Dovanos kitiems

L. Sėdžius pasakoja, kad kol saulėgrąžos augo, jomis per daug ir nesirūpino. Tik per karščius, laistant agurkus, vandens užpildavo ir ant augančių gražuolių.

Panevėžiečio aktoriaus L. Sėdžiaus kieme pražydo neįprastos gėlės – baltų žiedų saulėgrąžos.

„Joms dėmesio daug nereikia. Kaip ir kiekvieną saulėgrąžą, kurią nuberia į daržo pakraštį, jos pačios užauga. Nei jų tręšiau, nei ką, tik retsykiais per karščius palaistydavau. Užpildavau po du litrus vandens ir tai ne kiekvieną dieną. Jų nereikia prižiūrėti, jos iš savęs gražios“, – tvirtino L. Sėdžius.

Aktorius sako, kad kai saulėgrąžos subrandins sėklas, ir jei zylės ar žvirbliai jų neišlukštens, jas padovanos visiems, kas tik norės. „Galės visi užsiauginti pas save ir grožėtis šiais augalais“, – sakė aktorius L. Sėdžius.

"Jūsų Panevėžys"

Rekomenduojami video