Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ornitologai kviečia skaičiuoti mūsų sodus, sodybas ir kiemus lankančius paukščius

Lietuvos ornitologų draugija sausio 27-29 dienomis rengia akciją "Paukščiai prie mano namų", kurioje gali dalyvauti visi gamtai ir paukščiams neabejingi žmonės. Planuojama, kad ji taps tradiciniu, kasmet organizuojamu žmogaus kaimynystėje žiemojančių paukščių surašymo renginiu, kurio metu surinkti duomenys leis įvertinti atskirų paukščių rūšių gausos kaitą, pokyčius atskirais metais, o visuomenei suteiks galimybę stebėti sparnuočių gyvenimą ir geriau pažinti mūsų krašte žiemojančius paukščius.

Šiais metais akcija taip pat pradedama vykdyti ir Latvijoje. Estijoje sodybas ir jose įrengtas lesyklas žiemą lankantys paukščiai skaičiuojami nuo 2010 metų, sakoma Ornitologų draugijos pranešime. Didžiojoje Britanijoje šios apskaitos atliekamos jau 37 metus, o jose kasmet dalyvauja apie 0,5 milijono šios šalies gyventojų. Tai didžiausias tokio pobūdžio renginys, kurio metu surinkti duomenys panaudojami paukščių populiacijų gausos pokyčiams stebėti. Panašios sodybose besilankančių paukščių apskaitos atliekamos daugelyje Europos valstybių, JAV ir Kanadoje.

Anot ornitologų, tai populiarus ir žmonių labai mėgstamas renginys, kurio metu žmonės savo malonumui praleidžia vieną valandą stebėdami ir skaičiuodami savo gyvenamoje aplinkoje besilankančius paukščius, tuo pačiu geriau pažindami mus supančią aplinką ir įvertindami mūsų kuriamos aplinkos poveikį paukščiams. Daugelyje šalių paukščiai prie namų skaičiuojami ir veisimosi ar net sezoninių migracijų metu. Tuo tarpu Lietuvoje, pasak ornitologų, žengiamas tik pirmasis žingsnis, pradedant nuo žiemojančių sparnuočių apskaitų.

Rekomenduojami video