Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Olia Samėnienė: „Svarbi augalo istorija – iš kur jis atkeliavo“

Vasarą džiugina įvairiaspalvės gėlės ne tik miesto aikštėje ar kitose viešosiose erdvėse, bet ir rokiškėnų kiemuose. Važiuojant po apylinkes akis užkliūva už gėlyno, kuriame – gausybė augalų. Visi jie – nuo vaistažolių iki atklydusių atsitiktinai – sukuria darną. Augalų kiekis, alpinariumo gėlių grožis tiesiog svaigina. Tai – Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos pradinių klasių mokytojos, rajono pradinių klasių mokytojų metodinio būrelio pirmininkės Olios SAMĖNIENĖS išpuoselėtas gėlynas.

– Ar esate suskaičiavusi, kiek Jūsų sode auga skirtingų augalų rūšių?

– Geras klausimas. Ne, nesuskaičiavau, bet, manau, apie 100 rūšių bus. Man svarbiau ne kiekis, bet augalo istorija – kas padovanojo, iš kur atkeliavo, žydėjimo laikas, kvapas. Norisi, kad sode gėlės žydėtų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, džiugintų akį ir skleistų nuostabius kvapus. Labai smagu stebėti, kaip vabzdžiai lanko žydinčias gėles, krūmus. Reikės kada vienmečius ir daugiamečius augalus tiksliau paskaičiuoti. Ačiū už mintį.

– Kokie augalai Jūsų gėlyne kasmetiniai? Be kurių neapsieinate?

– Alpinariume „įkurdintos“ viendienės, vilkdalgiai, astilbės, mahonijos krūmeliai, šilokai, gvazdikėliai, ežiuolė, levandos, melsvės, įvairios samanėlės plečiasi kasmet. Neseniai iš draugės atkeliavo pentiniai, kurie puošia šiltnamio šoną. O hiacintus, narcizus ir tulpes auginu ežiose – penas ne kūnui, o sielai. Yra vaistažolių kampelis: mėtos, čiobreliai, raudonėlis. Man labai patinka rožūnė, katilėliai, jie visada randa vietą mano sode. Turiu ir augalų „prieglaudą“, tiems, kuriems tais metais neliko vietos darželyje ar kažkam nebereikalingi.

– Ar sodindama naujus augalus kažkuo labai džiaugiatės? Galbūt turite atradimų?

– Džiaugiuosi kiekvienu augalu, kartais net neišraunu neužmirštuolės, išdygusios ne vietoje, palieku rusmenę ten, kur pati pasisėjo. Stengiuosi gyventi darnoje su gamta. Kiekvienas augaliukas savaip gražus, nepakartojamas. Dabar dumplūnė „karaliauja“ darželyje – teks gelbėti kitus augalus…

– Ar daug laiko užtrunka prižiūrėti tokį sodą?

– Laiko, kiek skiriu augalų priežiūrai, alpinariumo tobulinimui, neskaičiuoju, nes tai teikia malonumą, vešintis augalas ar kompozicija džiugina sielą. Smagu, kai savo darbo rezultatus.

Rekomenduojami video