Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netikėta viešnia įlindo pro kaminą

Vieną spalio pradžios rytą pasvaliečių Ramūno ir Vilmos Stulgų namus aplankė netikėta, bet labai miela viešnia. Pateko ji ne pro duris ir net ne pro atvirą langą, o tarsi Kalėdų senelis, pro kaminą – į židinį. 

„Rytą, tuoj po aštuntos valandos, man į darbą paskambino žmona Vilma, – „Darbui“ pasakojo Ramūnas Stulga. – Šiek tiek sunerimau, nes iš ryto būnu labai užsiėmęs ir Vilma tą puikiai žino. Bet, kai ji pasakė, jog mūsų namo židinyje tupi pelėda, mečiau visus rytinius darbus ir išlėkiau į sodybą gelbėti paukščio. Pelėda tupėjo už židinio stiklo – tarsi kokiame terariume. Nežinia, kiek laiko ji ten prabuvo, bet atrodė žvali ir gyvybinga. „Apsiginklavau“ storomis pirštinėmis ir atidaręs židinio dureles atsargiai ištraukiau netikėtą viešnią. Pelėda buvo rami, nesidraskė, nespurdėjo, o patupdyta ant rankos – tingiai markstėsi. Bet jaučiau, kad spruktų pirmai progai pasitaikius. Minutėlę abu su žmona pasigrožėjom savo plunksnuota viešnia, nufotografavom ir išskubėjom į kiemą – norėjom kuo greičiau paleisti paukštį laisvėn. Lauke ištiesiau ranką su ant jos tupinčia pelėda, o ji toliau sau sėdi ir niekur neskrenda. Susirūpinau, ar paukštis nebus susižeidęs, bet, kai tik nuleidau ranką žemiau, pelėdžiukė smagiai suplasnojo ir nuskrido į šalia esantį mišką.

Susisiekiau su ornitologu Dariumi Musteikiu. Jis, pažiūrėjęs mano padarytas nuotraukas ir vaizdo įrašą, nuramino, jog mūsų išgelbėta naminės pelėdos patelė atrodo visiškai sveika, matyt, „įkalinta“ prabuvo neilgai. Pasak ornitologo, Vilniuje jam yra tekę iš kaminų ar židinių vaduoti ne vieną naminę pelėdą, nes jos – mėgėjos ten landžioti. Pagyrė, kad paukštį laiku pastebėjome ir greitai paleidome laisvėn. O mes su Vilma džiaugėmės laiminga įvykio baigtimi. Nuo šiol, prieš užkurdami židinį, visada patikrinsim, ar viešnia nesugrįžo…“

Pasvalio verslininkas Ramūnas Stulga yra gamtos ir ekstremalaus gyvenimo mėgėjas. Jis daug keliauja, garsaus lenktynininko Antano Juknevičiaus komandoje jau kelerius metus filmuoja ir fotografuoja legendinio Dakaro ralio akimirkas. Tačiau, anot pasvaliečio, pelėdos viešnagė sodybos namų židinyje ir paukščio gelbėjimo operacija buvo tikrai neeilinė staigmena, suteikusi daug naujų emocijų.

Rekomenduojami video