Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nepamirškime augalų konteineriuose

Pastaruoju metu augalai konteineriuose pasidengė didžiuliusniego sluoksniu, puikiai apsaugančiunuo šalčio. Tačiau atlydžio metu esant sniego pertekliui gali užmirkti substratas, kuris atšalus virsta ledo luitu. Ką daryti?

Gelbsti agroplėvelė

Jei oro prognozės pranašauja didelį šaltį, konteineriuose esančius augalus galima apvynioti agroplėvele, prieš tai nupurčius sniego kepurę. Temperatūrai pakilus agroplėvelę reikėtų nuimti, nes gali pradėti brinkti pumpurai.Agroplėvelę reikėtų naudoti prasidedant pavasariui ir tuo atveju, jei konteineriai stovi rytų ar pietų pusėje, o augalas yra visžalis. Ji apsaugos augalą nuo nudegimų.

Patyrę sodininkai pataria augalų konteinerius statyti ant žemės, o ne ant plytelių. Taip išvengiama ryškaus temperatūrų svyravimo, konteinerio substrato atitirpimo dieną ir užšalimo naktį.Konteinerio apačioje turėtų būti įrengtas drenažas, kad substratas neužmirktų ir nesušaltų į ledą.

Vazonuose augančius augalus žiemai reikia pradėti ruošti jau vasarą – pasirūpinti kuo didesne talpa, į kurią sodinsite augalą. Keliasdešimties litrų talpa visada geriau nei kelių. Patartina rinktis konteinerius su storomis (nors 3 cm pločio)sienelėmis. Venkite keramikinių ar kitokių konteinerių porėtomis sienelėmis – tokie konteineriai turi būti glazūruoti ar kitaip apsaugoti nuo vandens patekimo į sienelių poras. Tinkami naudoti mediniai, betoniniai ir metaliniai konteineriai. Plastikiniai konteineriai nėrailgaamžiai ir po kelių žiemų gali sutrupėti.

Apšiltinimas ir mulčiavimas

Prieš sodinimą keturkampio formos konteinerius galima apšiltinti iš vidaus prie sienelių ir dugno įstatant putplasčio lakštus.

Pavienius konteinerius prieš žiemą galima apšiltinti naudojant vielinį tinkliuką ir bet kokias termoizoliacines medžiagas (tarp tinkliuko ir konteinerio padaromas 5–10 cm tarpas, kuris užpildomas termoizoliacine medžiaga).

Į konteinerį augalą reikėtų pasodinti kuo anksčiau, o ne prieš didžiuosius šalčius, kad šis spėtų įsišaknyti ir pasiruošti žiemai.

Žiemą nestatykite vazonų ten, kur kaitina saulė iš rytų ar pietų.Geriausia konteinerius sustumti į vieną vietą prie vakarinės ar šiaurinės sienos, o išorinį perimetrą apmulčiuoti žieve. Apmulčiavus lapais ar durpėmis, jos per atlydžius sudrėksta ir sušąla į ledą, taip prarasdamos termoizoliacines savybes.

Rudenį ir žiemą substratas turi būti drėgnokas, nes vanduo užkemša smulkias substrato paviršiuje esančias poras, per kurias galėtų skverbtis šaltis. Prieš užšąlant reikėtų patikrinti, ar substratas nėra išdžiūvęs.

Jei abejojate, ar augalas pakankamai atsparus šalčiui, prieš šaltąjį periodą išimkite jį iš vazono ir pasodinkite į žemę.

Rekomenduojami video