Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujųjų metų orai nustebins

Šviečiamojo pobūdžio feisbuko puslapis hidrometeorologine ir aplinkosaugine tematika Orai ir klimatas Lietuvoje praneša apie Naujųjų metų naktį prognozuojamą žiemišką karščio bangą. „Gali būti tai ko dar per stebėjimų laikotarpį nėra buvę“, – rašė jie.

„Anksčiau laiko viso to nesinorėjo skelbti, nes rezultatai vis kinta, tačiau dabar jie pamažu nusistovi ir orų modelių skaičiavimų rezultatai daugiau mažiau išlieka panašūs“, – rašė puslapio atstovai. Jų teigimų, Naujųjų metų naktį bus itin šilta. „Lietuvą (ir Europą) užplūs šilto oro srautas iš pietvakarių, kuris atslinks maždaug nuo subtropinės Atlanto vandenyno dalies.

Naktis iš gruodžio 31–osios į sausio 1–ąją bus labai šilta. Lietuvos pietvakariuose gali sušilti net iki 10–12 laipsnių. Greičiausiai, bus fiksuojamas visų laikų (paros) šilumos rekordas, nes tokia oro temperatūra tokiu metų laiku tolygu stipriam karščiui vasarą“, – rašė Orai ir klimatas Lietuvoje atstovai.

 Ekspertų teigimu, 2023 metų pradžia prasidės anomaliai šiltais orais. Visgi, stiprią šilumą ketina silpninti lietus ir stiprokas vėjas. Šiluma, kaip jau buvo minėta, pasieks ne tik Lietuvą. Tai Lenkijoje ir Vokietijoje Naujųjų metų naktį gali sušilti net iki 15–17 laipsnių.
Rekomenduojami video