Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moliūgus augina ir dėl gražumo, ir dėl skanumo

Nors šiais metais moliūgų derlius dėl karštos vasaros menkesnis nei pernai, juos auginantieji sako, kad oranžiniai kamuoliai džiugina akį, o jų skoniui jokie orai įtakos nedaro.

Augina dėl grožio

„Jūs tik pažiūrėkit, koks gražumas, – vesdama prie saulėje apvalius šonus šildančių moliūgų džiaugėsi Rūdaičiuose gyvenanti Elena Kazakevičienė. – O kad būtumėt matę, kaip čia buvo gražu, kai žydėjo saulėgrąžos – net apsiniaukusi diena saulėta atrodydavo“.

Moteris sakė moliūgus auginanti kasmet: seniau jiems skirdavusi vietos prie komposto dėžės, ir užaugdavo jie didžiuliai, tiesiog nepakeliami. Bet pernai kažkas jiems nepatikę – daigai nudžiūvę, tad šiais metais daigus sklypo pakrašty susodino. Sprendimas pasiteisino, ir spalvoti gražuoliai augo pasišokėdami.

„Auginu juos dėl grožio, pati nevalgau. Man gražu, kaip jie auga – vis ateinu pasidžiaugti. Derlių atiduodavau kaimynės dukterėčiai, kuri turi kavinę Šilutėje, tad moliūgai neprapuldavo“, – šypsojosi moteris, sakiusi, jog specialiai moliūgais nesirūpinusi, tik daigus laistydavusi, o paskui, kai jau paūgėjo, ir to nebedariusi.

Nesodino, bet užaugo

„Šiemet neketinau moliūgų auginti, nors paprastai iš „Pajūrio naujienų“ sėklų jų pasiauginam. Bet įsimaišė sėkla tarp agurkų, kuriuos šiltnamyje pasėjau, ir štai: iš šiltnamio išlipo ir užaugo“, – smagiai pasakojo Petronėlė Šimkienė iš Lazdininkų, tarp kelių moliūgų rodydama didžiausią, kuris, jos manymu, gali sverti apie 40 kg.

Moteris sakė, kad džiaugiasi šia „išdaiga“ – moliūgai jai skanūs, deda šios daržovės ir į sriubas, ir net į pyragėlius. Kepa juos iš mielinės tešlos, o moliūgų įdeda įdarui: esą labai gardu, saldu.

„Tiesa, šiemet moliūgai prastai auga, maži. Ir kaimynai sako, kad nelabai kas teužaugo. Bet jei ne parodai, tai pavalgymui, pasiskanavimui tų „netyčiukų“ tikrai pakaks“, – sakė P. Šimkienė.

Livija GRAJAUSKIENĖ

Rekomenduojami video