Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mažieji sūrininkai gamindami sūrius naudoja vienintelį konservantą

Sūrio produktų smulkieji sūrininkai negamina visai, o sūriams naudoja vienintelį konservantą – druską, LRT RADIJUI sako sūrininkė Laima Stankeviča. Beje, priduria ji, druską tenka vežtis iš Prancūzijos, nes rupi druska yra nešvari, o joduotoje druskoje esantis jodas naikina ir gerąsias, sūryje gyvenančias bakterijas.

Kaip pasakoja L. Stankeviča, fermentinių sūrių gamybos tradicijos Lietuvoje nebuvo – fermentiniai sūriai atsirado tik XVII–XVIII a., kai Lietuvos dvarai užmezgė glaudesnius ryšius su Europa: „Tuomet dvarai pradėjo vežtis sūrininkus (daugiausia iš Olandijos ir Vokietijos) ir tada gaminti sūrį. O Lietuvoje daugiau buvo gaminami varškės sūriai.“

Anot sūrininkės, tai lėmė aplinka – Lietuvoje negyvena termofilinės bakterijos, kurios reikalingos fermentinio sūrio gamybai. „Anksčiau bakterijas ir veždavosi sūriuose: nori kokį nors sūrį pasigaminti, paėmei tokio paties sūrio galą, užkrėtei pieną bakterijomis ir gamini sūrį“, – kalba L. Stankeviča.

Sūrininko amatas, pabrėžia moteris, nėra labai lengvas, be to, jam reikia daug kantrybės ir įgūdžių: „Norint išvirti fermentinį sūrį, reikia mažiausiai 3,5 val. Be to, puskietis sūris mažiausiai tris mėnesius, o kartais ir pusę metų ar metus brandinamas rūsyje.“

Rekomenduojami video