Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvoje greitai pražys sakuros: kodėl lietuviai pamėgo šiuos medelius?

Nors Lietuvoje pavasaris permainingas, gamtos ciklas juda savo keliu ir greitu metu sulauksime sakurų – japoniškų vyšnių žydėjimo. Įvairiose pasaulio šalyse šie medeliai pražysta skirtingu laikotarpiu, priklausomai nuo gamtinių sąlygų. Sakurų žydėjimo šventė – „Hanami“ Japonijoje turi gilias tradicijas ir ypač mėgiama. Su laiku sakurų parkai išpopuliarėjo Europos ir JAV miestuose.

„Džiaugiuosi, kad daugybėje Lietuvos vietovių yra pasodinta tiek daug sakura medelių, kurie kasmet žydėdami džiugina gyventojus. Linkiu visiems džiaugtis pavasariu, grožėtis visai netrukus sužydėsiančiomis sakuromis ir kviečiu dalyvauti mūsų ambasados organizuojamame sakurų fotografijų konkurse“, – kviečia džiaugtis sakuromis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.

Nuotraukų konkursas

„Sakuros Lietuvoje” Japonijos ambasada paskelbė nuotraukų konkursą „Sakuros Lietuvoje“. “2021 metais minime draugiškų santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 30 metų sukaktį. Šiuo laikotarpiu įvairiose Lietuvos vietovėse buvo pasodinti Japoniją simbolizuojantys sakurų medeliai, stiprinantys abiejų šalių draugystę. Lietuvoje sulyg kiekviena diena vis labiau jaučiasi pavasaris ir jau visai greitai pražys sakuros…”, – rašoma konkurso kvietime.

Sakuros – laikinumo ir naujos pradžios simbolis

„Jeigu mums, europiečiams tai yra gražu, malonu ir atgaiva akimis, japonams tai daugiau dvasinis išgyvenimas. Juk sakuros ir jų žiedai yra trumpalaikiškumo, laikinos žmogaus egzistencijos žemėje simbolis. Japonų Šintoizmo religijoje ypač svarbią vietą turi gamta ir medžiai. Sakuros žiedas yra vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių“, – pastebi žinoma verslininkė, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankvečiūtė.

Sakuros – „madingas” medelis ir gilios tradicijos

Ypač per šiuos penkerius metus Lietuvoje buvo pasodinta nemažai sakuru sodelių, alėjų ir parkų. Sakuras – japoniškas vyšnias drąsiai galima pavadinti vienu „madingiausiu” medžiu, kuris džiugina skirtingų tautybių žmones visame pasaulyje. Fotografuotis prie ryškių sakurų žiedų tapo savita pavasariška tradicija ir Lietuvoje.

„Medžiai yra mylimi ir gerbiami įvairiose kultūrose. Mums Lietuvoje gamta buvo visuomet svarbi ir mes didžiuojame savo žalia šalimi. Esame ypač turtingi miškais, floros, medžių įvairove ir giliomis tradicijomis folklore, tautosakoje. Medeliai –reikšmingi urbanistinio landšafto formavime. Sakurų – japoniškų vyšnių parkai turi etstetinę, dekoratyvinę ir, žinoma, simbolinę svarbą. Šie medeliai populiarina japonišką tradiciją ir gilų požiūrį į gamtą. Todėl natūralu, jog lietuviai pamilo sakuras, o japonų kultūros puoselėtojai ir gražių iniciatyvų organizatoriai skatina dviejų šalių draugystę, kultūrinius mainus bei bendradarbiavimą. Alėjos, sodeliai, parkai puošia viešąsias ir privačias erdves.”- pasakoja komunikacijų kompanijos vadovas Alkas Paltarokas.


Rekomenduojami video