Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Levandomis kvepiantis ūkis – ne utopija

Jūratės Lankauskaitės – Kregždienės idėja šiaurės klimato zonoje esančioje Lietuvoje įkurti levandų ūkį iš pradžių net jai pačiai atrodė nerealus. Tačiau drąsos, užsispyrimo ir azarto nestokojanti moteris įrodė, kad labai norint – viskas įmanoma. Tiesa, Jūratė pripažino, kad iššūkių, kuriant tokį verslą, netrūko, tačiau atpildas ir emocijos – nepalyginamai didesni. Įgyvendinusi vieną svajonę moteris nežada sustoti ir sako, kad didelių planų turi ir daugiau.

Kodėl levandos? Kokia buvo pirmoji pažintis su šia gėle, ar dar prisimenate įspūdį?

Levandomis susižavėjau jau seniai. Levandų ūkio vizija, gimusi sapno metu, pradžioje ne tik aplinkiniams, tačiau ir man pačiai atrodė kaip utopija. Juk Lietuva - šiaurės Europa, levandoms, atrodytų, per šaltas kraštas. Tačiau pradėjus domėtis šiais augalais plačiau, išsinagrinėjus visas jų rūšis ir porūšius, supratau, kad viskas įmanoma, tad nusprendžiau, jog nėra priežasties bent jau nepamėginti atvežti šio grožio į gimtinę. Šių krūmelių teikiami privalumai pernelyg dideli, jog negalėtume mėgautis jais savo namuose. Sėkmingai išbandžiusi pirmąjį levandų sezoną, sekantį startavau su daug didesniais levandų laukais.

O ką veikėte iki atsirandant šiam kvepiančiam ūkiui? Ir kaip į tokį drąsų sprendimą reagavo artimieji?

Prieš atsirandant ūkiui, žinoma, dirbau. Ką dirbau - ne taip ir svarbu, tačiau iššūkiai sutikti ankstesniuose darbuose užgrūdino mane visada stengtis judėti pirmyn.

O šeimos nariai ir draugai į mano įdėją Lietuvoje auginti levandas iš pradžių žiūrėjo kiek skeptiškai, bet nepaisant to, palaikė ir padėjo kuo galėjo.

Tokioje srityje ryžtis verslui moteriai - tikrai drąsu. Su kokiais didžiausiais sunkumais susidūrėte pačioje pradžioje ir kokie iššūkiai pasitinka dabar, kai verslas jau nėra naujas?

Manau, jog bet kokioje srityje ryžtis verslui, nesvarbu, ar tai moteris ar vyras, yra drąsu. Ir man drąsos, žinoma, pradžioje reikėjo, bet noras buvo per didelis, jog viską mesčiau vien dėl baimės, kad nepavyks. Nišinis verslas visada bus paslaptingas, daug informacijos turėjau ieškoti internete ar važinėdama po šiltąsias Europos valstybes, kadangi Lietuvoje tuo dar niekas nebuvo pradėjęs užsiiminėti. Tačiau net ir tai neatbaidė nuo minties kurti levandų ūkio. Iššūkių visada bus, ir kuo jų daugiau, tuo labiau tai skatina tobulinti savo ūkį.

Ką patartumėte moterims, kurios turi idėjų, bet niekaip nedrįsta kažko pradėti? Kaip manote, kodėl taip yra?

Tokioms moterims patariu nepradėti. Jeigu nėra drąsos dabar, neatsiras ir vėliau. Ir tai galioja visiems, nepriklausomai nuo jų lyties. Jeigu nedrįsti, reiškia, tavo idėja ne tokia jau ir gera, arba pats netiki tuo, ką nori daryti. Pirmiausia turi pats tikėti tuo ką darai, tuomet tavimi patikės ir kiti.

Levandų ūkis skamba egzotiškai. Ką ten randa Jūsų svečiai?

,,Lavender Village'' - gražioje kaiminystėje visai netoli Vilniaus įsikūręs kempingas, apsuptas levandų laukais, tvarkingai aplinka, su ežeru, valtimis ir gultais. Čia galima atvykti dienos poilsiui, su šeima ar draugais nakvoti palapinėse, kemperiuose ar tiesiog atvykti pasižvalgyti po levandų laukus. Taip pat visus metus čia nuomojami trys jaukūs kambariai, kuriuose galima apsistoti. Šiltuoju metų laiku vedamos ekskursijos, aromaterapijos paskaitos, balzamų gamybos pamokėlės, atliekamos natūralios gamtos mini spa procedūros.

O kaip gimsta visi su levandomis susiję produktai, idėjos?

Įvairiai. Kartais spontaniškai atsisėdu kažką kurti, kartais idėjų semiuose internete ar kitur. Kurdama kiekvieną produktą itin didelį dėmesį skiriu jo kokybei, įpakavimui. Man svarbu ne tik, kokia to produkto teikiama nauda, tačiau ir tai, kaip jis pristatomas žmogui. Taip, kaina dėl to nėra mažesnė, tačiau mano tikslas ir nėra mažos kainos.

Per keletą metų jau teko matyti ne vieną atvažiavusiųjų reakciją. Kaip žmonės reaguoja, kas juo stebina? Ir Jums pačiai, kokios maloniausios akimirkos, stebint klientus?

Mačiau daug žmonių ir dar daugiau jų emocijų. Mano tipinis svečias - intelektualus, europietiškas, kokybės ieškantis žmogus, atvykstantis čia maloniai praleisti laiką. Toks klientas kiekvieną dieną mane verčia stengtis vis labiau.

Ar vasarą, levandų žydėjimo sezono metu, dar lieka laiko kitiems pomėgiams? Kokie jie?

Darbo daug, tačiau atrandu laiko ir kitiems pomėgiams. Mėgstu keliauti, muziką, teatrus ir …skaniai pavalgyti.

O ką veikiate ne sezono metu?

Visus metus tenka dirbti. Kai lankytojų srautas sumažėja, mūsų kuriamų produktų prireikia įvairioms šventėms. Todėl laisvesnis laikas tetrunka vos porą žiemos mėnesiu. Tuomet dažnai tiesiog atostogauju.

Kokie planai ir svajonės ateičiai?

Kasmet stengiuosi sugalvoti kažką naujo, nustebinti savo svečius. Apie didesnius planus nenoriu atvirauti. Tačiau neabejokite - jie yra.

 

Kuo ypatingos levandos?

• Pavadinimas „levanda“ yra kilęs iš lotyniško žodžio „lavare“, reiškiančio „plauti, skalbti“. Šį pavadinimą gėlė užsitarnavo daugiausia dėl to, kad labai dažnai buvo naudojama atgaivinančioms vonioms, kūnui ir sielai valyti.

• Kvapų terapija naudojant levandą mažina nervų sistemos aktyvumą, pagerina miego kokybę, padeda atsipalaiduoti, taip pat pakelia nuotaiką žmonėms, kenčiantiems nuo miego sutrikimų.

• Aromaterapijos specialistai naudoja levandą kaip toniką inhaliacijų terapijai – galvos skausmui, nerviniams sutrikimams bei išsekimams gydyti.

• Fitoterapeutai ja gydo odos ligas, tokias kaip grybelinės infekcijos, žaizdos, egzema, aknė. Levanda išoriškai taip pat naudojama gydomosioms vonioms ruošti, esant kraujo apytakos sutrikimams arba reumatinėms ligoms (raumenų ir sąnarių).

• Itin vertinamas eterinis levandų aliejus. Jis padeda esant nedideliems odos nudegimams, nubrozdinimams ar įdrėskimams, sutrenkimams, uždegimams ar vabzdžių įkandimams. Ant skaudamos vietos užlašinus aliejaus, greičiau gyja žaizda. Garinamas levandų aromatas maloniai veikia nuotaiką.

• Ant rašomojo stalo laikomų džiovintų žiedų kvapas padeda susikaupti ir saugo nuo galvos skausmų.

• Sakoma, kad tarp paklodžių įdėjus kelis levandų žiedus, pora niekada nesipyks.

• Levandų arbata gelbsti, kai pučia vidurius, padeda nuo skrandžio ir žarnyno negalavimų, žadina apetitą.

Rekomenduojami video