Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lauko baldai ne tik patogūs, bet ir gražūs

Vasarą lauke praleidžiame daug laiko, todėl reikėtų pasirinkti ne atsitiktinius, o derančius prie namo interjero, eksterjero ir aplinkos lauko baldus.

Terasa – svetainė

„Nereikia nuvertinti namo ar kiemo terasos. Tai – ne tik lentų ar trinkelių paklotas. Tai – vasaros svetainė, joje pusryčiaujame, vakarieniaujame, ilsimės, priimame svečius, vakarojame. Dabar terasa netgi skirstoma į zonas: valgymo, poilsio, židinio ir pan. Baldai terasoje yra vieni iš svarbiausių, kuriantys joje jaukumą ir harmoniją. Siūlau rinktis juos pagal funkciją ir aplinkos ar namo stilių, tiek interjero, tiek eksterjero, nes dažniausiai tai susiję“, – patarė interjero dizainerė Renata Narbutė.

Skandinaviška stilistika

Lauko baldai neturėtų išsiskirti iš aplinkos. Jie turi būti patogūs ir ilgaamžiai. Pasak dizainerės, lauko baldų stilistikoje vyrauja eklektika, nes tokį stilių nesunkiai galima pritaikyti tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus namo aplinkos. Kita baldų grupė – ryškiai vieni nuo kitų besiskiriantys klasikinio ir modernaus stiliaus baldai.

Skandinaviški lauko baldai nėra labai puošnūs, spalvingi, įmantrių formų, bet labai patogūs ir ilgaamžiai. Jie idealiai pritaikyti naudoti, yra subtilūs ir estetiški, kuriami laikantis kokybės ir komforto principų.

„Svarbiausias stilistinis skandinaviškų baldų privalumas – natūralumas. Stilistika padiktuota gamtos. Skandinaviška vasara trumpa, tokia kaip ir mūsiškė, tad leisti ją reikia smagiai, patogiai“, – pabrėžė pašnekovė.

Ji tikino, kad per keletą dešimtmečių skandinaviškų lauko baldų mada beveik nepakito, nors atsirado modernių, aštresnių formų baldų. Pasak dizainerės, skandinavai mėgsta natūralias spalvas – medienos, smėlio, žemės, metalo. Aukštesnės klasės skandinaviški lauko baldai itin skiriasi nuo pigių plastikinių, kurių laikinumą tarsi stengiamasi kompensuoti ryškiomis spalvomis.

Kokybė ir ilgaamžiškumas

Pastaraisiais metais smarkiai pasikeitė baldų medžiagos ir gamybos technologija, pasiektas stebėtinas baldų atsparumas atmosferos poveikiui, tvirtumas ir ilgaamžiškumas. „Anksčiau nemažai žmonių vengdavo pirkti lauko baldus, nes reikėdavo juos prižiūrėti, turėti kur laikyti per žiemą. Iš medienos masyvo pagaminti baldai sunkūs, jų neįmanoma pakelti iš vietos. Iš šiuolaikinių medžiagų pagamintų lauko baldų gabenti žiemai į vidų nebereikia: užtenka juos uždengti, ir jie peržiemoja be nuostolių. Lauko baldai netgi būna pritaikyti naudoti druskos prisotintame drėgname ore“, – aiškino R.Narbutė.

Atrodo kaip natūralių medžiagų

Šiuolaikiniai sintetiniai lauko baldai gaminami iš aliuminio – lengvo, tvirto ir nerūdijančiojo metalo, stiklo audinio arba nerūdijančio plieno. Aliuminio rėmai – tvirta, nerūdijanti, ilgaamžė ir lengva medžiaga.

Jie dengiami sintetinėmis vytelėmis ar kitomis atmosferos poveikiui atspariomis dangomis. Sintetinėms vytelėms, imituojančioms natūralią medžiagą, tarsi suteikiamas šiurkštumas, saulėje džiovintų vytelių efektas, netgi pumpurėliai. Jų iš pirmo žvilgsnio net neatskirsi nuo natūralių. Tokie lauko baldai atrodo natūraliai, o jų privalumas tas, kad jie nebijo drėgmės, saulės, šilumos ir šalčio.

Dauguma teikia pirmenybę lauko baldams, kurių stalviršiams naudojamas vienalytis pilnaviduris kompozitas, grūdintas stiklas, natūraliais akmenukais dengtos aliuminio ar stiklo plokštės, natūrali tiko mediena, kuri neįgeria vandens. Tinkamai prižiūrint tokius baldus, ant jų nelieka kavos, vyno, arbatos ar riebalų dėmių.

Rekomenduojami video