Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lauko altorių puošę floristai vengė prabangos įspūdžio

Tūkstantis geltonų gerberų žiedų, dar tūkstantis įvairių augalų vazonuose ir vienintelis tikslas – išpuošti lauko altorių Kauno Santakos parke. Toks iššūkis popiežiaus Pranciškaus apsilankymo proga teko vieniems talentingiausių šalies floristų Marijui Gvildžiui, Sergejui Zareckui ir dar keturiolikos jų bendražygių komandai. 

Reginys sekmadienio rytą, kurį išvydo į šv. Mišias ir Kaune, ir prie televizoriaus ekranų susirinkę tikintieji, spinduliavo ne prabangą ar pompastiką, o gyvą viltį.

„Iš pradžių svarstėme dvi idėjas. Viena – Lietuvos šimtmečio proga dekore naudoti vėliavos spalvas, kita – pasirinkti baltai gelsvus atspalvius žaliuojančiame fone. Galiausiai likome prie antrojo varianto, paprastumo ir kuklumo, kokią žinią ir siunčia popiežius Pranciškus“, – pasakojo S. Zareckas.

Vietoj prabangių orchidėjų, anturių ar rožių žiedų floristai rinkosi laukų ramunes primenančias gerberas, rusvai žalias hortenzijas, baltažiedes chrizantemas ir lelijas.

Altorių apjuosė dracenų eilės, žaluma spinduliavo paparčiai, tujos, rododendrai, sviro šlamučių gijos. Dominavo subtilūs – pilkai žalsvi, baltai gelsvi – atspalviai.

Visa žaluma, atkeliavusi iš „Žiežmarių gėlių“ šiltnamių, vos sutilpo į didžiulį vilkiką.

„Skaičiuojant matematiškai, dekoro sukūrėme apie 100 metrų. Tikrai didžiulis ir sudėtingas projektas. Ypatinga apsauga, visiems reikėjo specialių leidimų. Neužteko gėles susinešti ir sukomponuoti. Jos stovėjo kelias paras, buvo karšta, reikėjo iš gana toli prisinešti vandens ir nuolat atsargiai laistyti. Vėliau – išsaugoti nuo stipraus vėjo“,  – apie iššūkius pasakojo floristikos meistras, kūręs gėlių kompozicijas ir per popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje.

Nei anuomet, nei šįkart ypatingų reikalavimų dėl dekoro iš Vatikano nebuvo, tik keletas pastebėjimų, kad gėlių kompozicijos netrukdytų laisvai vaikščioti apeigų metu, taip pat neuždengtų sakyklą puošiančios monogramos, Trakų Dievo Motinos paveikslo ir popiežiaus pernai palaimintuoju paskelbto Teofiliaus Matulionio relikvijos.

Sakyklai puošti tarptautinė floristų komanda sukūrė šakas primenančias dekoracijas iš miskantų lapų. Šiuo metų laiku jie įgauna įdomių, tarsi auksinio šiaudo atspalvių, tad derėjo prie specialiai popiežiaus vizitui sukurtų baldų ir altoriaus fone išryškėjusio lininio rankšluosčio motyvo.

Pasibaigus šv. Mišioms ir išsiskirsčius tūkstančiams jos dalyvių, dekoro meistrai vakar iki vėlumos nurinkinėjo puošmenas.

Dalį jų planuojama išdalinti į Kauno bažnyčias, kad tikintieji galėtų dar bent kiek pasidžiaugti ir iš arti pasigrožėti dalele to, kas puošė ypatingąjį lauko altorių.

Augalai vazonuose jau grįžo į „Žiežmarių gėlių“ šiltnamius. Nors didelė dalis jų dekoruojant gerokai apkarpyti ar apdžiuvę dėl drėgmės stokos, šiltnamių vadovė Audronė Žebrauskienė nusuteikusi  optimistiškai: „Svarbiausia, kad buvo tikrai labai gražu. O augalus atgaivinsime ir vėl išpuoselėsime, juk grįžo pašventinti paties popiežiaus“.

Rekomenduojami video