Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laikas sodinti mišką ir puošti sodybas

Žemdirbių keiksnotas lietingas rugpjūtis miško augintojams ir sodybas augalais puošiantiems gyventojams – tikra dovana. Ketvirtį  amžiaus Rokiškio miškų urėdijos medelynui vadovaujantis Romualdas Petronaitis nepamena, kad rugsėjį būtų tokios palankios sąlygos sodinti mišką ir dekoratyvinius augalus.

Oras šiltas, žemėje drėgmės – su kaupu. Pasodinai ir gali pamiršti. Taip sako patyręs miškininkas R. Petronaitis, gyventojus raginantis augalų sodinimo darbų neatidėti pavasariui.

Pasak jo, sąlygos veisti mišką ir dekoratyviniais augalais puošti kiemus tikrai labai geros. „Dabar pasodinęs spygliuočius augalus gali būti tikras, kad iki žiemos jie prigis.  Ankstesniais metais tokiu metu žemė būdavo smarkiai pradžiuvusi, lietūs prasidėdavo spaliui baigiantis. Todėl ir rudens sodinimo sezonas būdavo trumpas, ypač spygliuočių. Šį rudenį situacija visiškai kita. Drėgmės per akis, į įmirkusią žemę augalus pasodinus nereikės sukti galvos dėl laistymo, o ir laiko naujoje vietoje jiems adaptuotis bei įsišaknyti iki šalčių – mažiausiai pora mėnesių“, – apie prasidedantį medelių sodinimo vajų komentavo medelyno vadovas.

img_7931 img_7936 img_7938 img_7940 img_7982 img_7989 img_8004

Rekomenduojami video