Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laikas sodinti avietes

Profesionalai siūlo avietes sodinti rudenį, nes esant +4 °C temperatūrai šie augalai dar vegetuoja ir spėja prigyti. Vazonėliuose augintus sodinukus galima sodinti visą šiltąjį sezoną.

Avietes geriausia sodinti saulėtose, nuo vėjų apsaugotose vietose – prie tvorų ar sienų. Ypač gerai avietės auga dirvoje, kurioje anksčiau derėjo agurkai, morkos, burokėliai. Nepatartina šių augalų sodinti ten, kur augo žemuogės, bulvės, paprikos, pomidorai ir kitos avietės, nes nuolat puls ligos ir kenkėjai. Aviečių sodinukai turi būti gerai išsivystę, tvirti, sodinami į duobutes, kurių gylis atitiktų šaknų ilgį.

Pumpurai, esantys ant stiebų kaklelių, turi atsidurti 2–3 cm gylyje. Užbėrus puria žeme, sodinukai gausiai palaistomi ir pamulčiuojami. Viršutinė dalis nupjaunama, kyšoti iš žemės paliekami tik iki 15–20 cm aukščio stiebeliai. Geriausiai avietės augs, jei bus susodintos kas 1 m, o tarp eilių bus paliktas 1,5 m tarpas. Atstumas tarp skirtingų veislių augalų turėtų būti apie 2 m.

Kasmet avietes mulčiuokite, papurenkite dirvodirvožemį, patręškite, taip pat genėkite ir laistykite. Nepamirškite kovoti su aviečių ligomis ir kenkėjais.

 

Vilija Jomantienė

Rekomenduojami video