Šį gražų dekoratyvinį krūmą galima pamatyti daugelyje sodų ir parkų. Jo smaragdinė žalia spalva sukuria ypatingą atmosferą. Ar galima buksmedžius sodinti šalia namo? Ar jis nepakenks?
Buksmedis šalia namo: privalumai ir trūkumai
Buksmedis ne tik įspūdingai atrodo, bet ir yra labai naudingas, nes valo orą nuo kenksmingų medžiagų, sulaiko drėgmę ir gali pagerinti sveikatą.
Tačiau sodininkai nepataria buksmedžio sodinti per arti namo, nes šis krūmas gali pažeisti pamatus ir užkimšti kanalizaciją. Todėl labai svarbu laikytis kai kurių rekomendacijų, numatant tam tikrą atstumą tarp pastato sienų ir buksmedžio.
Kur geriau sodinti buksmedžius
Jei norite pasodinti buksmedį šalia namo, turėtumėte prisiminti keletą svarbių patarimų:
Tinkama vieta - buksmedis mėgsta saulės šviesą, taip pat nusausintą, derlingą dirvožemį, todėl svarbu pasirūpinti, kad šios sąlygos būtų sudarytos;
sodinimo taisyklės - būtinai reikia paruošti duobę, kuri turėtų būti 2-3 kartus platesnė ir gilesnė nei pats krūmas.
Be to, žemę sumaišykite su organinėmis trąšomis (tiks kompostas), o prieš sodinimą krūmo šaknis kelioms valandoms pamerkite į vandenį. Po to įdėkite krūmą į duobę, užpilkite ją žemėmis ir sutankinkite (bet ne per daug, kad nepažeistumėte augalo);
tinkama priežiūra - buksmedį reikia reguliariai laistyti, ypač ilgu sausu vasaros laikotarpiu. Taip pat rekomenduojama krūmą apkarpyti, kad jis būtų kompaktiškas. Nepamirškite apie trąšas. Ir nepamirškite, kad buksmedis pažeidžiamas tam tikrų ligų ir kenkėjų, todėl reikia vykdyti prevenciją.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad buksmedis, priklausomai nuo veislės, gali užaugti nuo 5 iki 15 metrų aukščio. Todėl pasirinkite tokią rūšį, kuri neužstotų priėjimo prie namo, nekenktų elektros linijoms. Žinoma, buksmedžius galima ir reikia genėti, formuojant tam tikrą formą: stulpinę, rutulišką.