Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kuo laistyti braškes

Daržininkai ir sodininkai mėgsta ir puoselėja visus savo augalus. Tačiau vienas dalykas yra auginti bulves ir laukti jų derliaus iki vasaros pabaigos, o visai kas kita – braškes, kurios jau birželį turėtų duoti derliaus. Tokiu atveju reikia iš anksto pagalvoti, kaip šiais metais patręšti braškes.

Negalima sakyti, kad mūsų visų mėgstama uoga yra labai kaprizingas augalas, reikalaujantis sudėtingos priežiūros. Bet jei tikitės iš krūmo surinkti ne tik kelias uogas, o visavertį braškių derlių, tuomet geriau sukurkite jam pačias patogiausias sąlygas, kokias tik galite.

Kiekvienas savininkas savaip rūpinasi šiuo augalu: kur pasodinti šią sultingą uogą sode, kaip prižiūrėti. Dažnai sodininkai remiasi asmenine patirtimi ir turimomis žiniomis. Tačiau šiek tiek tikrai galima improvizuoti, tačiau kai kuriais patarimais vis tiek verta vadovautis.

Pavyzdžiui, nesodinkite braškių prie bulvių, nes jos gali užkrėsti viena kitą kenkėjais, kurie sunaikina abiejų augalų derlių. Uogų krūmai taip pat turėtų likti atokiau nuo agurkų, paprikų ir kopūstų.

Bet, kai braškės jau pasodintos, ar žinote, kaip geriausia patręšti braškes, kad jos vestų daug saldžių uogų? Atsižvelgiant į tai, kad tai yra uoga ir ji auga arti žemės, geriau neeksperimentuoti su įvairiais cheminiais preparatais ir trąšomis. Uogų bus, bet jų kokybė ir saugumas vartoti liks dideliu klaustuku.

Įprastas kompostas praturtins žemę maisto medžiagomis, tačiau su juo daug bėdų, o visoms maistinėms medžiagoms pasisavinti gali prireikti daugiau laiko. Normalaus derliaus teks palaukti iki liepos mėn.

Tačiau yra vienas paprastas ir labai efektyvus būdas „pamaitinti“ mūsų mėgstamas uogas. Nustebsite, bet braškes galite patręšti įprastais garstyčių milteliais. Juk jų yra beveik kiekvienuose namuose. Bet net jei šis vaistas nuo peršalimo jūsų šeimoje nėra populiarus, jo įsigyti nebus sunku.

Tinka ir pačios garstyčių sėklos. Svarbiausia jas sumalti prieš tręšiant, nes mums nereikia, kad jos liktų šalia uogų. O tada tereikia braškių lysvę pabarstyti milteliais. Atlikite tai du kartus: žydėjimo laikotarpiu ir uogų nokimo pradžioje. O dabar metas skinti derlių – derlius bus didelis ir gražus.

Pasibaigus sezonui į būsimų braškių krūmų vietą galima pasodinti garstyčių. Leiskite jom išdygti, bet tada pjaukite, kol nepradės žydėti. Šis naudingas augalas praturtina dirvą net tada, kai joje tik išdygsta. Universali ir, svarbiausia, natūrali trąša tiks ne tik braškėms, bet ir daugeliui kitų augalų. Naudokite į sveikatą!

Rekomenduojami video