Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kova su kenkėjais rudenį

Jeigu rudenį ant augalų aptikote kenkėjų, vadinasi, pavasarį teks su jais kovoti. Kad šiltuoju metų laiku darbo būtų mažiau, kai ką verta padaryti jau dabar.

Surinkite sudžiūvusius ir voratinklių aptrauktus lapus, nes tarp jų mėgsta įsitaisyti gudobeliniai baltukai ir kiti kenkėjai. Jeigu įmanoma, kai kuriose vietose (aplink medžių kamienus, lysvėse ir tarplysviuose) perkaskite žemę. Taip sunaikinsite kenkėjų lizdus: jie nebus apsaugoti nuo šalčio ir natūralių priešų – paukščių. Kadangi beveik visų žemėje gyvenančių kenkėjų lervos mėgsta drėgmę, verta pasirūpinti drenažu, dirvožemį patręšti organinėmis trąšomis, pabarstyti kalkėmis ar dolomito miltais – visa tai sukuria nepalankias sąlygas lervoms veistis.

Nuėmę derlių sutvarkykite medžių ir krūmų vainikus: iškarpykite visas sergančias, nulaužytas ir silpnas šakas, nuskinkite likusius supuvusius vaisius. Nukritusius lapus ir augalų liekanas sudėkite į komposto krūvą, užberkite žemės ar durpių sluoksniu. Jeigu jie stipriai pažeisti kenkėjų, verčiau sudeginkite. Nupjaukite ir sudeginkite ūglius, ant kurių aptikote cecidijų (kenkėjų sukeltų deformacijų) su jose žiemojančiomis lervomis. Apžiūrėkite putinų krūmus, nulaužkite ant šakų galų esančius sudžiūvusius ūglius ir juos sunaikinkite. Surinkite ir sunaikinkite atskirus kenkėjus.

Nuo šakų ir kamieno pašalinkite negyvą žievę. Kartu su ja nuimkite vikšrų kokonus bei kenkėjų lizdus, ir iškart sudeginkite. Medžių ir krūmų kamienų kenkėjai, kurių buvimą dažniausiai išduoda apskritos skylės žievėje, – labai rimta problema, į kurią nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

Pritraukite į sodą žiemojančių paukščių. Jeigu pakabinsite lesyklėlių, atsikratysite labai daug vabzdžių.

 

Rekomenduojami video