Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokia bus likusi žiemos dalis?

Gausiai snieguotos žiemos ir pramogų išsiilgę kraštiečiai šiemet gali taip ir nesulaukti progos išsitraukti rogutes. Mat, pasak Dotnuvos meteorologijos stoties viršininkės Natalijos Gaurilčikienės, daug sniego šią žiemą tikėtis neverta.

Gruodis šiltesnis

Dotnuvos meteorologijos stotis šį gruodį fiksavo labai šiltą ir lietingą. Oro temperatūra normą prašoko netgi trimis laipsniais. Gruodį vidutinė mėnesio temperatūra įprastai būna du laipsniai šalčio.

Šilčiausios mėnesio dienos fiksuotos 12 ir 13. Tada oro temperatūra pakilo iki 7,1 ir 7,6 laipsnių šilumos. Tiesa, ankstesniais metais būta ir gerokai šilčiau: 2006 m. gruodį fiksuota net 11,2 laipsnio šilumos, o 2015 m. – 10,9.

Tendencija – Kalėdos be sniego

Prieš šventes dangus sniego šiek tiek pabarstė, tad, kaip ir kasmet, puoselėjome viltį bent šiokių tokių pusnių sulaukti Kūčių vakarą, Kalėdų rytą ir Naujųjų naktį. Deja. Galbūt jau turėtume susitaikyti, kad per Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius sniego neberegėsime?

„Taip, kol kas bent paskutinius ketverius metus tendencija tokia, – sako N. Gaurilčikienė. – Šią žiemą ir toliau daug sniego tikėtis neverta. Gal nebent vasarį vaikams ir pavyks sulipdyti sniego senį. Ilgalaikių speigų taip pat nebus, bet 20 laipsnių šalčio bent vieną dieną tikrai sulauksime.“

Žiemos rekordai

O štai tokių rekordų žiema Kėdainių rajone yra pateikusi anksčiau. 2010 m. sniego danga buvo 32 cm. 1986 m. sniego danga siekė net 41 cm.

Per visą stebėjimo laikotarpį minimaliausia oro temperatūra fiksuota 1970 m. Tada sausio 6 d. spaudė 30,5 laipsnių speigas. Aukščiausia žiemos temperatūra fiksuota 2007 m. sausio 2 d. Tąkart sulaukėme 11,4 laipsnių šilumos.

 

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Rekomenduojami video