Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Klimatologai tikina, kad Lietuvoje užfiksuotos pirmosios šalnos: „Ruoštis rudeniui reikėtų“

Rugsėjo pradžioje su kalendorine vasara pasitraukė ir vasariški orai. Naktimis oro temperatūra krito net iki 4-6 laipsnių, o meteorologai pastebėjo, kad kai kur sulaukta ir pirmųjų šalnų. Tiesa, tikinama, kad šilumos dar sulauksime, tačiau rudeniui ruoštis jau reikėtų.

Rugsėjo antrąją savaitę į šalį šiluma netikėtai sugrįžo. Jei ryte oro temperatūra lauke nesiekė nė 10 laipsnių, tai po pietų oro stulpeliai perkopė ir 20-ies laipsnių ribą. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Gytis Valaika tikina, kad tai dar ne bobų vasara. „Formaliai vasara pasibaigė, tačiau šiomis dienomis sugrįžta keletui dienų vasara. tai yra vasaros sugrįžimas. Visai gali būti, kad rugsėjo antroje pusėje arba spalio pradžioje dar sulauksime ir bobų vasaros atšilimo“, – naujienų portalui tv3.lt sakė G. Valaika.

  Anot jo, tokia turėtų būti ir visa likusi savaitė, tačiau netrukus grįšime į realybę. Lietuvoje įsivyraus tikri rudeniški orai: „Šiltesnius rūbus bent iki savaitės galo neskubėti traukti, tačiau jau tuoj įpusės rugsėjis, tad ruoštis rudeniui reikėtų. Normalu, kad einant link žiemos, turėtų būti vis šalčiau ir šalčiau.

Daugiau nei 20-ies laipsnių šiluma juk visada nebus.“ O klimatologas dr. Gintautas Stankūnavičius perspėja ir apie tai, kad kitą savaitę sulauksime ir rimtesnių atšalimų, tačiau taip bus tik laikinai. „Kitos savaitės viduryje dar vienas rimtesnis atvėsimas, kuris turėtų trukti bent 2-3 paras. Kol kas prognozės permainingos, kaip ir orai, tokio trendo, kaip jūs sakote, šalčiau ir šalčiau, aš pats neprognozuoju“, – sako jis.

Abu specialistai pripažįsta, kad Lietuvą jau užklupo ir pirmosios šalnos, tačiau stipresnių dar teks palaukti. „Pirmoji šalna, nors ir labai silpna, formaliai buvo rugpjūčio 25 d. Lazdijuose. Kiek stipresnės buvo savaitgalį ir pirmadienį, tačiau jos neapėmė visos Lietuvos. Stipresnių dar teks palaukti“, – pasakojo G. Valaika.

Gamtos ženklus stebintis lietuvis siunčia žinią Kiek anksčiau gamtos ženklus stebintis lietuvis pateikė prognozę, koks ruduo mūsų laukia. Gandrų išskridimo dieną ne tik išskrenda paukščiai – pastebima ir daugiau artėjančio rudens ženklų. „Rudenio požymiai kažkaip susiklosto į gandrų išskridimo dieną. Jau ir varlės nebekurkia, sako, Dievas joms nasrus užrakina. Čia su sakmėmis susiję, kad varlės norėjo sušlamšt visus rugius sėjamus, tai už godumą buvo nubaustos“, – pasakojo etnologas.

Rekomenduojami video