Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keletas faktų apie kaktusus

Jeigu reikėtų apibūdinti kaktusus, kaip mėgėjai galėtume tai padaryti bendais bruožais – spygliuoti ir labai lėtai auga. Iš tiesų taip ir yra – jų šaknų sistema ir audiniai negali greitai įsisavinti didesnio vandens ir maistinių medžiagų kiekio iš aplinkos, todėl negali greitai suformuoti augalinės masės.

Visi kaktusai pergyvena tris skirtingus egzistavimo laikotarpius: ramybės, augimo ir žydėjimo. Jei sugalvojote persodinti kaktusus, nedarykite to kiekvienais metais. Kuo vešlesnis augalas, tuo dažniau jį galima persodinti, jei auga sunkiau – persodinkite rečiau. Nepersodinkite žydinčio kaktuso, palaukite, kol augalas nužydės. Gražūs žiedai, džiuginę akis ir kėlę nuotaiką, neilgai begyvens ir nukris.

Prieš persodindami kaktusą, 3–4 dienas nelaistykite. Persodinus, 2–3 dienas nelaistykite ir pastatykite pavėsyje. Kaktusas šiuo metu intensyviai auga, vystosi šaknys, žiedpumpuriai. Tad geriausia pirmą mėnesį augalo neliesti ir laikyti vienoje vietoje, nestumdyti iš vieno kampo į kitą.

Jei daugintigalvojate iš sėklų, tai yra gana sudėtingas, nemažai laiko bei patirties reikalaujantis darbas.

Dauginimas auginiais yra paprastesnis ir patikimesnis. Kai kurių rūšių augalai juos išaugina, ir galima lengvai atskirti jų vaikelius. Atžalą nulaužiame ir sodiname negiliai, ties pačiu žemės paviršiumi, kuris turėtų būti truputį drėkinamas.

Su kaktusais, kurie neturi vaikų, yra kiek sudėtingiau, tačiau dauginimui galima nupjauti šonines šakeles ar stiebo viršūnes. Prieš sodinant auginį galima pabarstyti anglies milteliais ir keletą dienų pavytinti. Po pasodinimo praėjus 2–3 savaitėms, turėtų susiformuoti šaknys.

Šviesia ir saulėta vieta kaktusai džiaugsis nuo pavasario iki rudens. Gegužės mėnesį galite juos išnešti į lauką. Nuo spalio mėnesio pabaigos reikėtų laikyti sausai. Jei rudenį laistysite vandeniu su fosforo trąšomis, tai skatins augalą pumpuruotis ir pražysti.

Viena iš svarbiausių sąlygų kaktusams gerai vystytis –pakankamai šviesos. Yra sakoma: nėra šešėlį mėgstančių kaktusų, yra tik šešėlį pakeliantys kaktusai.Normaliai vegetacijai vykti kaktusams reikia šilumos. Tačiau kaktusas yra užsispyręs ir, jei jau negaus pakankamai šviesos, tai ir jokios šilumos ar drėgmės jam nereikia. Kiek lengviau galima atsikvėpti tik todėl, kad kaktusai iš esmės nebijo lengvų šalnų ir temperatūros pokyčių.

Daugelis rūšių mielai žiemoja 5–15 °C temperatūroje. Iškart po žiemojimo periodo nepastatykite vazonėlių su kaktusais ant tiesioginių saulės spindulių, jiems reikia palaipsniui priprasti prie ryškios saulės šviesos.

 

Elena Matiukaitė

Rekomenduojami video