Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose pražydo žibutės

Gamta kėdainiečius ir toliau stebina savo išdaigomis. Mieste sužydėjo ne tik krūmai ar medžiai, bet ir gėlės. Štai  lapkričio 20-ąją Babėnų šile grybavusi kėdainietė rado ne tik grybų, bet ir žydinčių žibučių. Moteris sako tokį radinį radusi pirmą kartą gyvenime, nors Babėnų šile lankosi jau daugybę metų.

Ėjo grybauti

„Labai mėgstu grybauti, tad ir šį kartą ėjau į mišką grybų pasižvalgyti. Ir radau. Radau ne tik grybų, bet ir žydinčių žibučių. Gėlytės radau miško viduryje, kur mažai lapų. Pati sunkiai galėjau patikėti, bet įdėmiau pasižiūrėjusi įsitikinau, jog ten tikrai žibutės. Ir kaip jos galėjo pražysti vėlyvą rudenį, niekaip nesuprantu. Matyt, kad keičiasi mūsų klimatas, kitaip paaiškinti aš to negaliu“, – pasikvietusi „Rinkos aikštės“ korespondentus pasakojo Babėnų gyventoja Liongina Pociuvienė.

Parsinešė namo

L. Pociuvienė pagalvojo, kad ja niekas nepatikės, todėl įspūdingą gėlytę ji parsinešė namo. Dabar savo radinį ji rodo visoms draugėms bei norėtų, kad jį pamatytų visi kėdainiečiai.

„Gal ir daugiau miške žibučių yra, kas ten žino. Dar bandysiu eiti į mišką, dar nešalta, gal dar rasiu. Tikrai labai mielas radinys, kuris paglostė širdį. Manau, kad ne kiekvienam pavyksta vėlyvą rudenį rasti tokį nuostabų gėlytės žiedą“, – šypsojosi L. Pociuvienė.

Gamtininkų žodis

Gamtininkai sako, kad toks vėlyvas žibuoklių žydėjimas jų nestebina, mat tai tikrai nėra vienintelis atvejis. Šiųmetis žibuoklių pavienis žydėjimas nėra masinis reiškinys. Tiesiog ilgas šiltas periodas užsitęsė per ilgai ir jis nebuvo pertrauktas nors trumpalaikiu atšalimu, kuris galėjo sulėtinti augalų vegetaciją. Augalai per vasarą sukaupė energiją ir nesilaiko sezoniškumo, nes sąlygos panašios kaip kovo mėnesį.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video