Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose pastebėtas itin retas paukštis – juodasis gandras

Kėdainių mieste, Dotnuvėlės upelio vagoje, pastebėtas į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukštis – juodasis gandras. Juodasis gandras tituluojamas kaip vienas paslaptingiausių paukščių, gūdaus miško gyventojų, tad telefone esančiu fotoaparatu jį užfiksavusi kėdainietė Dalia gali džiaugtis įamžinusi labai retą kadrą.

Pamatė atsitiktinai

„Vaikštinėjau Dotnuvėlės upelio pakrante, mieste, žemiau Kėdainių miesto parko užtvankos. Tuomet ir pamačiau šį paukštį. Iš pradžių nepatikėjau, bet priėjusi arčiau įsitikinau, kad tai tikrai juodasis gandras. Nufotografavau jį telefonu, deja, nuotraukos nėra ryškios, bet realiai tai paukštis atrodė labai gražiai“, – pasakojo skaitytoja Dalia.

Retas paukštis

Ornitologas, gamtosaugininkas, keliautojas ir fotografas Marius Karlonas sako, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 400–500 juodųjų gandrų porų. Specialistas spėja, kad kėdainietės užfiksuotame kadre gali būti didelio baimės jausmo neturintis jauniklis arba suaugėlis, nusprendęs užsukti pasimaitinti į vandens telkiniais, upe bei upeliais turtingą miestą, mat svarbią šių paukščių maisto raciono dalį sudaro smulkios ir vidutinio dydžio žuvys, varlės, dėlės, vandens vabzdžiai ir pan.

Sparčiai nyksta

Ornitologo M. Karlono teigimu, juodieji gandrai sparčiai nyksta dėl natūralių jų buveinių naikinimo – šlapių, pelkėtų miškų kirtimo. Dėl to ornitologai jau kurį laiką bando padėti šiems paukščiams ir įrengia jiems dirbtines lizdavietes. Pastarosios iškeliamos atokiose miško vietovėse, kuriose paukščiai galėtų gyventi kuo mažiau trikdomi, kur nevykdoma ūkinė veikla.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video