Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiečio kieme užderėjo įspūdingi moliūgai

Kėdainių miesto Daukšos gatvės gyventojo kieme šiais metais užderėjo įspūdingas moliūgų derlius. Kone dviejų metrų ilgio ilgavaisiai moliūgai užaugo šiltnamyje, nededant kažkokių išskirtinių pastangų ar darbo.

Lyg gyvatės

„Moliūgai atrodo lyg gyvatės, jie vis traukia prašalaičių akis. Žmonės žiūri ir galvoja, kas čia per gyvis, kas čia per augalas. Visi, kurie praeina ir pamato, būtinai sustoja. Reiškia tokių nėra matę, įspūdingos daržovės, kurių šiemet užderėjo ypatingai daug. Šiemet jie pasižymi ir ypatingu savo dydžiu. Labai dideli, ilgi, milžiniški“, – juokiasi daržininkas Vidmantas.

Priežiūra neypatinga

„Kažkokios ypatingos priežiūros jiems tikrai nereikia. Jie auga šiltnamyje. Pakankamai paliejame, žemė tvarkinga, išravėta. Ko gero, nedaug jų priežiūra skiriasi nuo mums visiems puikiai pažįstamo agurko. Manau, kad tokį galėtų užsiauginti kiekvienas daržininkas savo darže. Ir gražu, ir pilvui gardu“, – šypsosi moliūgų augintojas.

Gali būti milžinai

Daržininkų knygose teigiama, kad dekoratyviniai moliūgai žavi savo spalvomis, formomis ir jų vaisių skersmuo retai kada būna didesnis negu 10–15 centimetrų. Dekoratyviniai moliūgai užauga iki 4 metrų ilgio ir gali papuošti sodo tvorą, arką, pavėsinę, namo sieną. Šie augalai auga nepaprastai greitai, liepos viduryje jų išauginta antžeminė dalis būna jau gana tanki ir aukšta. Gražiausi šie moliūgai būna rugpjūtį, kai džiugina ir žiedais, ir jau užsimezgusiais vaisiais. Auginant dekoratyvinius moliūgus būtina tvirta atrama ir saulėta vieta kaip ir visiems moliūgams. Auginami ir jų derlius skinamas taip kaip visų kitų moliūgų. Dekoratyvinių moliūgų minkštimas valgomas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video