Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kambarinių gėlių priežiūra vasario pabaigoje ir kovo pradžioje

Vasario pabaigoje–kovo pradžioje daugelis kambarinių augalų pradeda auginti naujus ūglius, lapus. Jei ūgliai per daug ištįsę, reikėtų nukirpti – suformuosite gražų tankų krūmą. Jauni, greitai augantys ir mažuose vazonuose pasodinti augalai persodinami kasmet. Prieš persodinant augalą būtina palaistyti. Vėliau užtenka persodinti kas 2–3 metus, didelius ir lėtai augančius – kas 3–5 metus, o palmės, fikusai, dracenos, jukos, cikai persodinami dar rečiau arba pakeičiamas tik viršutinis žemės sluoksnis.

Dr. Judita VARKULEVIČIENĖ

Rausvoji ginura

Sena rausvoji ginura (Gynura aurantiaca) nedekoratyvi, todėl kasmet arba kas dvejus metus ją būtina atnaujinti. Šiuo metu pats laikas padauginti viršūnių ir stiebų auginiais. Taip pat galima atnaujinti ir padauginti kitus žolinius augalus: tradeskantes, eschinantus, ištįsusius smulkiuosius filodendrus, gebenes, skindapus, sukilius, peperomijas, rėjus ir kt.

Mandevila

Mandevilą (Mandevilla) genėti geriausia žiemos pabaigoje ir ankstyvą pavasarį. Jauni augalai persodinami kasmet, senesni – rečiau, į vidutinio sunkumo dirvožemį. Naudinga pridėti molingos žemės ir trąšų.

Paliumbagis

Pliumbagio (Plumbago) ūgliai patrumpinami pusiau. Jei numetė daug lapų, ūgliai nupjaunami beveik iki žemės. Pavasarį persodinami į didelius vazonus, nes reikia daug vandens ir trąšų. Mėgsta vidutinio sunkumo, derlingą dirvožemį. Persodinti augalai laikomi šviesiai ir šiltai.

Sansevjera

Labai atspari, nelepi ir mėgstama kambarinė gėlė sansevjera (Sansevieria), sakoma, greitai pūvanti ir niekada nedžiūstanti. Gerai auga sausuose kambariuose, laistoma saikingai tik tuomet, kai kambario temperatūra aukštesnė kaip 20 °C ir žemė beveik sausa. Visgi labai perdžiūvus šaknų gumului lapai pradeda raukšlėtis. Žiemą tinkamiausia temperatūra apie 16 °C, bet nesunyksta, jei kurį laiką būna ir vėsiau. Tuomet negalima augalo laistyti. Kai daug laistoma, o temperatūra per žema, pūva lapai, vėliau ir visas augalas. Sansevjeros labai tinkamos šviesiems ir šiltiems kambariams, gerai auga ir šešėlyje. Sukurta daug įdomių ir spalvotų veislių, skirtingomis lapų formomis ir aukščiu, kurių deriniai labai papuošia kambarį.
Rekomenduojami video