Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip tinkamai prižiūrėti juką

Jukos – tai spygliuoti priešistoriniai augalai, puikiai tinkantys sausai sodo zonai. Unikali jukos forma bus puikus naujoviško stiliaus sodo akcentas. Šis nuostabus augalas subrendęs sukrauna žiedą – jei pasiseka, tai nutinka kartą per metus, bet paprastai – kartą kas keletą metų.

Žydėjimas trunka kelias savaites, o tuomet žiedas nuvysta. Manoma, kad nukirpus jukos žiedynkočius jiems nuvytus augalas sukraus daugiau žiedų.

Jei turite daugiau klausimų apie jukos priežiūrą po žydėjimo, toliau pateikiame keletą atsakymų.

Ar tikrai reikėtų nukirpti nuvytusius jukos žiedus? Jukos sukrauna žiedo smailę su daugeliu aplink kabančių šluotelių, kurios yra atskiri jukos žiedeliai. Jukos priklauso tai pačiai augalų šeimai, kaip ir lelijos, kurios žydi panašiai, bet jų lapai labai skirtingi.

Šie augalai suformuoja smailų, į kardelius panašių lapelių skroteles, kurių viduryje išauga žiedo smailė. Kai visos šluotelės nuvysta, jukos žiedą gali prireikti nukirpti prie kotelio, bet taip pat galima jį ir palikti.

 Tad ar reikėtų nukirpti nuvytusius jukos žiedus? Bet kuriuo atveju, augalas tais pačiais metais daugiau žiedų nesukraus, todėl tai nesvarbu. Nėra jokių įrodymų, kad nupjovus nuvytusius žiedus vėliau žiedų bus daugiau arba skrotelės formuosis greičiau.

Vienintelė priežastis, dėl kurios gali prireikti nupjauti nuvytusį jukos žiedą – jei jums nepatinka jo išvaizda arba jei nenorite, kad iš nuvytusio žiedo susiformavusios sėklos nukritusios į dirvą sudygtų ir išaugtų daugiau jukų. Taip gali nutikti geromis sąlygomis – jukos sėklos sudygsta vos per kelias savaites. Tačiau kol augalas subręs, praeis daug laiko, o žiedų laukti teks dar ilgiau.

Daug svarbiau po žydėjimo rūpintis pačiu jukos augalu ir žinoti, ką daryti su susiformavusiomis atžalomis.

 Kaip pjauti jukos žiedynkočius

Jei nusprendėte pašalinti nuvytusius žiedynkočius, pasiimkite tvirtas sodo žirkles ilgomis rankenėlėmis, rašoma gardeningknowhow.com Patikrinkite, ar jų ašmenys švarūs ir gerai pagaląsti, kad nepažeistumėte augalo karūnos. Vilkėkite drabužį ilgomis rankovėmis ir storas pirštines, nes jukos lapelių galai gali būti aštrūs.

Siekite kiek įmanoma giliau į skrotelės vidury ir kirpkite žiedynkotį. Jukos žiedynkočius kirpti iš tiesų paprasta – pakaks nepamiršti apsauginių priemonių, kad nesusižeistumėte. Kaip rūpintis jukos augalu po žydėjimo Juka nužydi vidurvasarį, kai temperatūra aukščiausia. Šiuo laikotarpiu svarbiu augalą dažniau palaistyti.

Saugokitės amarų, miltuotųjų ir kitų skydamarių, o taip pat kitų vabzdžių – tam prireiks insekticidinio purškiklio. Jei atsiranda atžalų, jas pašalinkite ir pasodinkite augti erdviame vazone, o vėliau perkelkite į sodą. Jukos – tvirti augalai, kurių nereikia lepinti, todėl jų priežiūrą daug dėmesio nereikalauja.

Rekomenduojami video