Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip sodinti medelius, kad nesusipyktum su kaimynu?

Dienoms sparčiai šylant netrukus į sodus sugrįš sodininkai. Jie ne tik tvarkys per žiemą pailsėjusią žemę, genės augalus ir ruoš juos vasarai, bet ir sodins naujus. Sodins tiek gėles, tiek krūmelius ar medžius. Sodo sklypai nėra dideli, tad kaipgi sodinti medžius, kad nesusipyktum su kaimynu?

Gali užstoti saulę

Dažnai sodininkai tiesiog tarpusavyje susitaria, kur kas kokį medelį sodina. Dažnai tarp kaimynų net tvoros nėra ir visi gyvena gražiai ir draugiškai. Tačiau visgi nereikia pamiršti, kad jūsų pasodintas augalas, gali užstoti saulę jūsų kaimynui ir taip gali kilti barniai bei nesutarimai. Norint apsidrausti reikia laikytis nustatytų taisyklių. Tada būsite ir pats ramus, ir kaimynas niekada neturės jums priekaištų.

Numatyta taisyklėse

Kaip ir kokius krūmus bei medžius galima sodinti soduose, numato specialios taisyklės, kurių būtina laikytis kiekvienam sodininkui.

Pažymima, kad sodo sklype medžiai ir krūmai sodinami ir auginami laikantis šių reikalavimų: aukštaūgiai medžiai, aukštesni kaip 3 metrai, sodinami ne mažesniu kaip 3 metrų atstumu nuo sodo sklypo ribos, o šiaurinėje sodo sklypo dalyje – ne arčiau kaip 5 metrų atstumu. Žemaūgiai medžiai, užaugantys iki 3 metrų aukščio, sodinami ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu nuo sodo sklypo ribos, o krūmai sodinami ne mažesniu kaip 1 metro atstumu nuo sodo sklypo ribos.

Mažesniais atstumais medžiai ir krūmai gali būti sodinami turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko sutikimą.

Dimitrijus KURPIJANOVAS

Rekomenduojami video